Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ścieżka Śladami Królewny Marianny Orańskiej w Złotym Stoku

Ścieżka Śladami Królewny Marianny Orańskiej w Złotym Stoku

Ścieżka historyczno-przyrodnicza "Śladami Królewny Marianny Orańskiej" to bardzo ciekawa inicjatywa pogranicza. Władze polskie w Złotym Stoku oraz czeskie w Bilej Vode oddalonej o około 8 km postanowiły zainwestować w Turystykę Pogranicza.Ścieżka ma 9 km długości, jest dobrze przygotowana i oznaczona, a tablice informacyjne są przygotowane w trzech językach -  polskim, czeskim oraz angielskim.Po czeskiej stronie ścieżka prowadzi nas i zapoznaje z dawnym kolegium Pijarów oraz nieczynnym dzisiaj kamieniołomem zdolomityzowanych wapieni Kukacka. Prowadzi też przez Rezerwat Przyrody.

Po polskiej stronie szlak ścieżki przechodzi obok niektórych budowli w Złotym Stoku, dawnego kamieniołomu oraz zabytkowego zespołu wapienników. Ścieżka wiedze przez piękne zielone tereny.

Złoty Stok noclegi

Złoty Stok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020