Ścieżka Śladami Królewny Marianny Orańskiej w Złotym Stoku, mokunka

Ścieżka Śladami Królewny Marianny Orańskiej w Złotym Stoku

(5 głosów: 3)

Ścieżka historyczno-przyrodnicza "Śladami Królewny Marianny Orańskiej" to bardzo ciekawa inicjatywa pogranicza. Władze polskie w Złotym Stoku oraz czeskie w Bilej Vode oddalonej o około 8 km postanowiły zainwestować w Turystykę Pogranicza.

Ścieżka ma 9 km długości, jest dobrze przygotowana i oznaczona, a tablice informacyjne są przygotowane w trzech językach -  polskim, czeskim oraz angielskim.Po czeskiej stronie ścieżka prowadzi nas i zapoznaje z dawnym kolegium Pijarów oraz nieczynnym dzisiaj kamieniołomem zdolomityzowanych wapieni Kukacka. Prowadzi też przez Rezerwat Przyrody.

Po polskiej stronie szlak ścieżki przechodzi obok niektórych budowli w Złotym Stoku, dawnego kamieniołomu oraz zabytkowego zespołu wapienników. Ścieżka wiedze przez piękne zielone tereny.

Złoty Stok noclegi

Złoty Stok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Złoty Stok
Mniej istotna
szlaki trasy miejskie ścieżki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022