Ścieżka Śladami Królewny Marianny Orańskiej w Złotym Stoku, mokunka

Ścieżka historyczno-przyrodnicza "Śladami Królewny Marianny Orańskiej" to bardzo ciekawa inicjatywa pogranicza. Władze polskie w Złotym Stoku oraz czeskie w Bilej Vode oddalonej o około 8 km postanowiły zainwestować w Turystykę Pogranicza.Ścieżka ma 9 km długości, jest dobrze przygotowana i oznaczona, a tablice informacyjne są przygotowane w trzech językach -  polskim, czeskim oraz angielskim.Po czeskiej stronie ścieżka prowadzi nas i zapoznaje z dawnym kolegium Pijarów oraz nieczynnym dzisiaj kamieniołomem zdolomityzowanych wapieni Kukacka. Prowadzi też przez Rezerwat Przyrody.

Po polskiej stronie szlak ścieżki przechodzi obok niektórych budowli w Złotym Stoku, dawnego kamieniołomu oraz zabytkowego zespołu wapienników. Ścieżka wiedze przez piękne zielone tereny.

Avatar użytkownika
mokunka 221037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111422 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Dolnośląskie
2017-03-30
2020-01-28 13:46

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą