Ściana Straceń w Białej Podlaskiej, Joanna

Ściana Straceń w Białej Podlaskiej

(4.8 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ściana Straceń znajduje się po północnej stronie Rynku czyli Placu Wolności w Białej Podlaskiej. W tym miejscu hitlerowcy dokonali dwóch publicznych egzekucji bojowników ruchu oporu. Najpierw 13 listopada 1943 roku na oczach przechodniów rozstrzelano 10 mieszkańców Białej Podlaskiej, a następnie 23 listopada 1943 roku od kul zginęło 16 mieszkańców wsi z powiatu bialskiego.

Miejsce egzekucji upamiętniono już w 1945 roku. Zabezpieczono ślady kul na ceglanym murze i osłonięto je przeszkloną metalową ramą. Poniżej umieszczono napis „POLEGŁYM BOHATEROM – SPOŁECZEŃSTWO”. Nad szybą wmurowano dwie tablice pamiątkowe informujące o obu egzekucjach. Pod tymi tablicami widnieją także tabliczki z nazwiskami poległych. Wydzielona część chodnika przy ścianie budynku jest ogrodzona symbolicznie metalowymi słupkami z orłami i metalowym łańcuchem. Przy Ścianie Straceń odbywają się uroczystości państwowe, są składane kwiaty i zapalane znicze.Ściana Straceń
Rynek, Biała Podlaska

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022