Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Schron bojowy w Szczecinku

Schrony w Szczecinku

(4.4 głosów: 8)
Przewodnik Pdf Noclegi

Na zachód od Szczecinka przebiegały umocnienia wchodzące w skład tzw. Wału Pomorskiego budowanego przez hitlerowców od 1933 roku. Schrony te popularnie zwane "bunkrami" blokowały przesmyk między jeziorami Trzesiecko i Wielimie. W bliskim sąsiedztwie szosy znajdują się dwa "bunkry", mniejszy w lesie na południe od drogi i większy na północ od niej.Ten ostatni uchodzący za największy w okolicy, był dwukondygnacyjny, uzbrojony w ciężkie karabiny maszynowe, a od strony wschodu w działko pp. w pancernej kopule. W części podziemnej znajdowały się magazyny amunicyjne i żywnościowe, oraz pomieszczenia dla załogi. Na drodze, około 100 m na wschód od bunkra (na wysokości dzisiejszego kempingu) znajdował się ruchomy system zapór drogowych.
Tekst:  SAPiK

Schrony bojowe
ul. Kościuszki (wylot na Barwice), SzczecinekGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Szczecinek noclegi

Szczecinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szczecinek
Inne budowle
Normalna
schrony
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Jarosław Klimkiewicz
Ciekawe miejsce! Potężny 2 poziomowy, poniemiecki bunkier. A przed nim T34, armaty i umocnienie p/czołgowe. Eksponaty oryginalne i rekonstruowane. Zwiedzanie ok 40 min, za niewielką opłatą w weekendy, z przewodnikiem (wolontariuszem), który świetnie opowiada. Można poznać historię Wału Pomorskiego...i cieszyć się że nie żyliśmy w tamtych czasach. Dziękuję grupie „zapaleńców” za wspaniałą pracę.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021