Schronisko na Hali Ornak w Tatrach, Danuta

Schronisko na Hali Ornak w Tatrach

(4.4 głosów: 82)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Schronisko górskie PTTK na Hali Ornak znajduje się na Małej Polance Ornaczańskiej, w górnej części Doliny Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich, na wysokości 1100 m n.p.m., na terenie należącym dawniej do Hali Ornak.

Schronisko wybudowane w latach 1947–48 stanowi własność PTTK. W 1973 roku nadano mu imię prof. Walerego Goetla. Jest to obiekt wybudowany w stylu nowozakopiańskim, z pięknym spadzistym dachem, doskonale wkomponowany w otoczenie. Ze względu na łatwe dojście stanowi cel wielu wycieczek odwiedzających Dolinę Kościeliską.

Schronisko na Hali Ornak w Tatrach, Danuta
Schronisko na Hali Ornak w Tatrach, Danuta


Przed Schroniskiem na Hali Ornak znajdują się ławy, przy których licznie gromadzą się turyści odpoczywający i podziwiający okoliczne widoki - Kominiarski Wierch, Bystrą i Błyszcz. Nie tylko na ławach, ale i wokół na polanie zawsze można spotkać tu turystów.

Darmowy wrzątek

Schronisko na Hali Ornak to jedno z nielicznych schronisk, w których wrzątek wydawany jest bezpłatnie, dlatego w zimny dzień każdy strudzony i zmarznięty turysta może napić się ciepłej herbatki.

Schronisko na Hali Ornak w Tatrach, Danuta
Schronisko na Hali Ornak w Tatrach, Danuta

Punkt wypadowy w Tatry

Schronisko jest znakomitym punktem wypadowym w całe Tatry Zachodnie. Węzeł szlaków koło schroniska prowadzi między innymi na grań Czerwonych Wierchów, Ornak czy Strarobociański Wierch.

Schronisko na Hali Ornak może być też bazą wypadową dla zwiedzających jaskinie Doliny Kościeliskiej: Mylną, Mroźną, Raptawicką oraz penetrujących Wąwóz Kraków. Spacerkiem przez las warto też zobaczyć Smreczyński Staw (czarny szlak) - miejsce urokliwe z przepięknymi widokami.

Schronisko na Hali Ornak, Paweł Widelski
Schronisko na Hali Ornak, Paweł Widelski


Dojście do Schroniska na Hali Ornak

- Ścieżka Nad Reglami, dalej szlak zielony, pieszo z Kir, 1 h 30 min

- tą samą trasą z Kir do Polany Pisanej bryczką lub zimą saniami, a dalej pieszo, 30 min

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zakopane Tatry
Normalna
schroniska górskie schroniska
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022