Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Schronisko na Hali Ornak w Tatrach

Schronisko na Hali Ornak w Tatrach

Schronisko górskie PTTK na Hali Ornak znajduje się na Małej Polance Ornaczańskiej, w górnej części Doliny Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich, na wysokości 1100 m n.p.m., na terenie należącym dawniej do Hali Ornak.Schronisko wybudowane w latach 1947–48 stanowi własność PTTK. W 1973 roku nadano mu imię prof. Walerego Goetla. Jest to obiekt wybudowany w stylu nowozakopiańskim, z pięknym spadzistym dachem, doskonale wkomponowany w otoczenie. Ze względu na łatwe dojście stanowi cel wielu wycieczek odwiedzających Dolinę Kościeliską.

Schronisko na Hali Ornak w Tatrach
Schronisko na Hali Ornak w Tatrach


Przed Schroniskiem na Hali Ornak znajdują się ławy, przy których licznie gromadzą się turyści odpoczywający i podziwiający okoliczne widoki - Kominiarski Wierch, Bystrą i Błyszcz. Nie tylko na ławach, ale i wokół na polanie zawsze można spotkać tu turystów.

Darmowy wrzątek

Schronisko na Hali Ornak to jedno z nielicznych schronisk, w których wrzątek wydawany jest bezpłatnie, dlatego w zimny dzień każdy strudzony i zmarznięty turysta może napić się ciepłej herbatki.

Schronisko na Hali Ornak w Tatrach
Schronisko na Hali Ornak w Tatrach

Punkt wypadowy w Tatry

Schronisko jest znakomitym punktem wypadowym w całe Tatry Zachodnie. Węzeł szlaków koło schroniska prowadzi między innymi na grań Czerwonych Wierchów, Ornak czy Strarobociański Wierch.Schronisko na Hali Ornak może być też bazą wypadową dla zwiedzających jaskinie Doliny Kościeliskiej: Mylną, Mroźną, Raptawicką oraz penetrujących Wąwóz Kraków. Spacerkiem przez las warto też zobaczyć Smreczyński Staw (czarny szlak) - miejsce urokliwe z przepięknymi widokami.

Schronisko na Hali Ornak
Schronisko na Hali Ornak

Dojście do Schroniska na Hali Ornak

- Ścieżka Nad Reglami, dalej szlak zielony, pieszo z Kir, 1 h 30 min

- tą samą trasą z Kir do Polany Pisanej bryczką lub zimą saniami, a dalej pieszo, 30 min

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133671 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020