Schronisko na Hali Ornak w Tatrach, Danuta

Schronisko na Hali Ornak w Tatrach

(4.4 głosów: 82)

Schronisko górskie PTTK na Hali Ornak znajduje się na Małej Polance Ornaczańskiej, w górnej części Doliny Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich, na wysokości 1100 m n.p.m., na terenie należącym dawniej do Hali Ornak.Schronisko wybudowane w latach 1947–48 stanowi własność PTTK. W 1973 roku nadano mu imię prof. Walerego Goetla. Jest to obiekt wybudowany w stylu nowozakopiańskim, z pięknym spadzistym dachem, doskonale wkomponowany w otoczenie. Ze względu na łatwe dojście stanowi cel wielu wycieczek odwiedzających Dolinę Kościeliską.

Schronisko na Hali Ornak w Tatrach, Danuta
Schronisko na Hali Ornak w Tatrach, Danuta

Przed Schroniskiem na Hali Ornak znajdują się ławy, przy których licznie gromadzą się turyści odpoczywający i podziwiający okoliczne widoki - Kominiarski Wierch, Bystrą i Błyszcz. Nie tylko na ławach, ale i wokół na polanie zawsze można spotkać tu turystów.Darmowy wrzątek

Schronisko na Hali Ornak to jedno z nielicznych schronisk, w których wrzątek wydawany jest bezpłatnie, dlatego w zimny dzień każdy strudzony i zmarznięty turysta może napić się ciepłej herbatki.

Schronisko na Hali Ornak, Paweł Widelski
Schronisko na Hali Ornak, Paweł Widelski

Punkt wypadowy w Tatry

Schronisko jest znakomitym punktem wypadowym w całe Tatry Zachodnie. Węzeł szlaków koło schroniska prowadzi między innymi na grań Czerwonych Wierchów, Ornak czy Strarobociański Wierch.Schronisko na Hali Ornak może być też bazą wypadową dla zwiedzających jaskinie Doliny Kościeliskiej: Mylną, Mroźną, Raptawicką oraz penetrujących Wąwóz Kraków. Spacerkiem przez las warto też zobaczyć Smreczyński Staw (czarny szlak) - miejsce urokliwe z przepięknymi widokami.

Dojście do Schroniska na Hali Ornak

- Ścieżka Nad Reglami, dalej szlak zielony, pieszo z Kir, 1 h 30 min

- tą samą trasą z Kir do Polany Pisanej bryczką lub zimą saniami, a dalej pieszo, 30 min

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zakopane Tatry
Schroniska turystyczne
Normalna
schroniska górskie schroniska
49°13'45N, 19°51'31E
10 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację