Schronisko Andrzejówka, Tadeusz Walkowicz

Schronisko Andrzejówka

(4.4 głosów: 33)

Schronisko PTTK Andrzejówka położone jest w Górach Kamiennych w Sudetach Środkowych, na Przełęczy Trzech Dolin pod szczytem Waligóry (936 m n.p.m.) należącym do Korony Gór Polski.Andrzejówka została otwarte 21 października 1933 a dzisiaj w rankingu schronisk górskich drewniana klimatyczna Andrzejówka zajmuje czołowe miejsce. Od 1978 roku odbywa się tutaj narciarski Bieg Gwarków.

Dojście do Andrzejówki

Przy schronisku krzyżują się liczne piesze szlaki turystyczne, można też tutaj dojechać komunikacją miejską w Wałbrzycha- szlak czerwony z Jedliny, Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza

- szlak żółty, z Głuszycy- szlak zielony, z Wałbrzycha

- szlak niebieski, z Mieroszowa

Schronisko PTTK Andrzejówka
Rybnica Leśna, Mieroszów
tel. 74/ 842-48-83
http://andrzejowka.com.pl

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°41'5N, 16°16'40E
24 luty 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

aggi Łukasik
30 wrzesień 2016 09:52

Lubię to miejsce :) Darmowy parking, dobre jedzenie, sporo szlaków turystycznych w okolicy, w tym większość nadaje się dla ludzi z dziećmi.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację