Sanktuarium w Górce Duchownej, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Sanktuarium w Górce Duchownej

(5 głosów: 2)

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej koło Leszna to kościół zbudowany w 1700 roku, stojący w miejscu poprzednich świątyń, które spłonęły. Sanktuarium kryje łaskami słynącym wizerunek Matki Bożej Pocieszenia. Ten Cudowny Obraz znajduje się w Górce Duchownej co najmniej od początku XV wieku, a do potopu szwedzkiego Górka Duchowna to było jedno z najbardziej znanych sanktuariów w Polsce.Od XI do połowy XIX wieku kościół należał do ojców benedyktynów z pobliskiego Lubinia. Do sanktuarium w Górce Duchownej pielgrzymował m.in. Św. Stanisław Kostka. Przez rok mieszkał tutaj i zmarł błogosławiony Edmund Bojanowski - założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Sanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Sanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Sanktuarium MB Pocieszenia
Górka Duchowna 47, Lipno koło Leszna
tel. 65/ 534-02-04
gorkambp@archpoznan.pl
www.gorkaduchowna.plSanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Leszno noclegi

Leszno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Leszno
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
51°57'22N, 16°35'21E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021