Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Sanktuarium w Górce Duchownej, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Sanktuarium w Górce Duchownej

(5 głosów: 2)

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej koło Leszna to kościół zbudowany w 1700 roku, stojący w miejscu poprzednich świątyń, które spłonęły. Sanktuarium kryje łaskami słynącym wizerunek Matki Bożej Pocieszenia. Ten Cudowny Obraz znajduje się w Górce Duchownej co najmniej od początku XV wieku, a do potopu szwedzkiego Górka Duchowna to było jedno z najbardziej znanych sanktuariów w Polsce.Od XI do połowy XIX wieku kościół należał do ojców benedyktynów z pobliskiego Lubinia. Do sanktuarium w Górce Duchownej pielgrzymował m.in. Św. Stanisław Kostka. Przez rok mieszkał tutaj i zmarł błogosławiony Edmund Bojanowski - założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Sanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Sanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Sanktuarium MB Pocieszenia
Górka Duchowna 47, Lipno koło Leszna
tel. 65/ 534-02-04
gorkambp@archpoznan.pl
www.gorkaduchowna.plLeszno noclegi

Leszno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Leszno
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
51°57'22N, 16°35'21E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację