Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej koło Leszna to kościół zbudowany w 1700 roku, stojący w miejscu poprzednich świątyń, które spłonęły. Sanktuarium kryje łaskami słynącym wizerunek Matki Bożej Pocieszenia. Ten Cudowny Obraz znajduje się w Górce Duchownej co najmniej od początku XV wieku, a do potopu szwedzkiego Górka Duchowna to było jedno z najbardziej znanych sanktuariów w Polsce.Od XI do połowy XIX wieku kościół należał do ojców benedyktynów z pobliskiego Lubinia. Do sanktuarium w Górce Duchownej pielgrzymował m.in. Św. Stanisław Kostka. Przez rok mieszkał tutaj i zmarł błogosławiony Edmund Bojanowski - założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Sanktuarium
Sanktuarium

Sanktuarium MB Pocieszenia
Górka Duchowna 47, Lipno koło Leszna
tel. 65/ 534-02-04
gorkambp@archpoznan.pl
www.gorkaduchowna.pl

Sanktuarium

Leszno noclegi

Leszno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020