Na północ od centrum Braniewa, w malowniczym krajobrazie warmińskim, wśród pól, stoi okazały kościół. Jest to sanktuarium Krzyża Świętego, zbudowane na planie krzyża łacińskiego w latach 1722-1747.Cudowny Obraz

Bogate rokokowe wnętrze sanktuarium prezentuje się bardzo imponujaco, zwłaszcza złocone ołtarze i ambona. W ołtarzu głównym znajduje się obraz słynący łaskami. Historia mówi, że w roku 1626 trzech szwedzkich żółnierzy chciało się zabawić strzelaniem do wiszącego na przydrożnym drzewie obrazu Świętej Trójcy. Wtedy z otworów po kulach popłynęła krew.

Sanktuarium w Braniewie
Sanktuarium w Braniewie

Od tego czasu obraz zmieniał swoje miejsce pobytu aż do roku 1672, kiedy to staraniem jezuitów powrócił do Braniewa. Ponieważ do obrazu licznie pielgrzymowano, a wieść o cudownych uzdrowieniach za sprawą obrazu rozniosła się po kraju, rozpoczęto rozbudowę niewielkiej kaplicy do rozmiarów kościoła.

Sanktuarium w Braniewie wielokrotnie ulegało zniszczeniom, zachowała się jednak większość wyposażenia kościoła z czasów jego budowy. Obok kościoła mają swój budynek Ojcowie Redemptoryści sprawujący opiekę nad sanktuarium. Jest też piękna Droga Krzyżowa wybudowana w 2000 roku.

Sanktuarium w Braniewie
Sanktuarium w Braniewie
Sanktuarium w Braniewie


Sanktuarium Świętego Krzyża
ul. Świętokrzyska, Braniewo
http://www.it.braniewo.pl/?page=89&lang=1

Sanktuarium w Braniewie

Braniewo noclegi

Braniewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Villa Varmia

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021