, Danusia

Sanktuarium w Braniewie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na północ od centrum Braniewa, w malowniczym krajobrazie warmińskim, wśród pól, stoi okazały kościół. Jest to sanktuarium Krzyża Świętego, zbudowane na planie krzyża łacińskiego w latach 1722-1747.

Cudowny Obraz

Bogate rokokowe wnętrze sanktuarium prezentuje się bardzo imponujaco, zwłaszcza złocone ołtarze i ambona. W ołtarzu głównym znajduje się obraz słynący łaskami. Historia mówi, że w roku 1626 trzech szwedzkich żółnierzy chciało się zabawić strzelaniem do wiszącego na przydrożnym drzewie obrazu Świętej Trójcy. Wtedy z otworów po kulach popłynęła krew.

Sanktuarium w Braniewie, Danusia
Sanktuarium w Braniewie, Danusia


Od tego czasu obraz zmieniał swoje miejsce pobytu aż do roku 1672, kiedy to staraniem jezuitów powrócił do Braniewa. Ponieważ do obrazu licznie pielgrzymowano, a wieść o cudownych uzdrowieniach za sprawą obrazu rozniosła się po kraju, rozpoczęto rozbudowę niewielkiej kaplicy do rozmiarów kościoła.

Sanktuarium w Braniewie wielokrotnie ulegało zniszczeniom, zachowała się jednak większość wyposażenia kościoła z czasów jego budowy. Obok kościoła mają swój budynek Ojcowie Redemptoryści sprawujący opiekę nad sanktuarium. Jest też piękna Droga Krzyżowa wybudowana w 2000 roku.

Sanktuarium w Braniewie, Danusia
Sanktuarium w Braniewie, Danusia

Sanktuarium Świętego Krzyża
ul. Świętokrzyska, Braniewo
http://www.it.braniewo.pl/?page=89&lang=1

Braniewo noclegi

Braniewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sanktuarium w Braniewie, Danusia
Sanktuarium w Braniewie, Danusia
Sanktuarium w Braniewie, Danusia
Sanktuarium w Braniewie, Danusia
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022