, Danusia

Sanktuarium w Braniewie

(5 głosów: 2)

Na północ od centrum Braniewa, w malowniczym krajobrazie warmińskim, wśród pól, stoi okazały kościół. Jest to sanktuarium Krzyża Świętego, zbudowane na planie krzyża łacińskiego w latach 1722-1747.Cudowny Obraz

Bogate rokokowe wnętrze sanktuarium prezentuje się bardzo imponujaco, zwłaszcza złocone ołtarze i ambona. W ołtarzu głównym znajduje się obraz słynący łaskami. Historia mówi, że w roku 1626 trzech szwedzkich żółnierzy chciało się zabawić strzelaniem do wiszącego na przydrożnym drzewie obrazu Świętej Trójcy. Wtedy z otworów po kulach popłynęła krew.

Sanktuarium w Braniewie, Danusia
Sanktuarium w Braniewie, Danusia

Od tego czasu obraz zmieniał swoje miejsce pobytu aż do roku 1672, kiedy to staraniem jezuitów powrócił do Braniewa. Ponieważ do obrazu licznie pielgrzymowano, a wieść o cudownych uzdrowieniach za sprawą obrazu rozniosła się po kraju, rozpoczęto rozbudowę niewielkiej kaplicy do rozmiarów kościoła.Sanktuarium w Braniewie wielokrotnie ulegało zniszczeniom, zachowała się jednak większość wyposażenia kościoła z czasów jego budowy. Obok kościoła mają swój budynek Ojcowie Redemptoryści sprawujący opiekę nad sanktuarium. Jest też piękna Droga Krzyżowa wybudowana w 2000 roku.

Sanktuarium w Braniewie, Danusia
Sanktuarium w Braniewie, Danusia
Sanktuarium w Braniewie, Danusia

Sanktuarium Świętego Krzyża
ul. Świętokrzyska, Braniewo
http://www.it.braniewo.pl/?page=89&lang=1Sanktuarium w Braniewie, Danusia

Braniewo noclegi

Braniewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Braniewo
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
54°23'28N, 19°48'29E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację