Sanktuarium Św. Jakuba w Jakubowie, Margaretka

Sanktuarium Św. Jakuba w Jakubowie

(4.8 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Santuarium Św. Jakuba Starszego w Jakubowie na Dolnym Śląsku znajduje się na terenie gminy Radwanice, około 11 km od Głogowa i 15 km od Polkowic. Nieopodal wsi Jakubów wypływa źródełko Św. Jakuba, od którego imienia pochodzi nazwa miejscowości, parafii oraz kościoła.Zabytki Sanktuarium

- Neogotycka wieża bramna z II połowy XIX wieku
- Dzwon z 1506 roku
- Barokowa murowana kaplica grobowa rodu Kreckwitz

Wnetrze kaplicy , Margaretka
Wnetrze kaplicy , Margaretka

W pobliżu kościoła wypływa źródło z figurą Św. Jakuba z 1704 roku, a wodzie z tutejszej studni "Jakubowej" przypisuje się właściwości lecznicze. Oczywiście sanktuarium to leży na Szlaku Św. Jakuba.Sanktuarium Św. Jakuba Starszego Apostoła
Jakubów 34, Radwanice
tel. 76/ 831-22-70
www.jakubjakubow.glogow.org

Źrudło św.Jakuba, Margaretka
Źrudło św.Jakuba, Margaretka

Sanktuarium Św. Jakuba w Jakubowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dolnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Źrudło św.Jakuba, Margaretka
Opis Historii , Margaretka
Sanktuarium Św. Jakuba w Jakubowie, Margaretka
Dolny Śląsk
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
51°36'31N, 15°59'57E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021