Sanktuarium Św. Jakuba w Jakubowie

Sanktuarium Św. Jakuba w Jakubowie

Santuarium Św. Jakuba Starszego w Jakubowie na Dolnym Śląsku znajduje się na terenie gminy Radwanice, około 11 km od Głogowa i 15 km od Polkowic. Nieopodal wsi Jakubów wypływa źródełko Św. Jakuba, od którego imienia pochodzi nazwa miejscowości, parafii oraz kościoła.Zabytki Sanktuarium

- Neogotycka wieża bramna z II połowy XIX wieku
- Dzwon z 1506 roku
- Barokowa murowana kaplica grobowa rodu Kreckwitz

Wnetrze kaplicy
Wnetrze kaplicy

W pobliżu kościoła wypływa źródło z figurą Św. Jakuba z 1704 roku, a wodzie z tutejszej studni "Jakubowej" przypisuje się właściwości lecznicze. Oczywiście sanktuarium to leży na Szlaku Św. Jakuba.

Sanktuarium Św. Jakuba Starszego Apostoła
Jakubów 34, Radwanice
tel. 76/ 831-22-70
www.jakubjakubow.glogow.org

Źrudło św.Jakuba
Źrudło św.Jakuba
Opis Historii


Sanktuarium Św. Jakuba w Jakubowie

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Margaretka Krajtroter 4415 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021