Zakopane Krzeptówki

Sanktuarium na Krzeptówkach

(4.5 głosów: 77)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem czyli Sanktuarium MB Fatimskiej powstało jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku. Początki jednak sięgają 1951 roku, kiedy powstała tu kaplica, którą poświęcił metropoplita krakowski - arcybiskup Baziak.

Figura MB Fatimskiej

Początkowo Sanktuarium nie posiadało figury Matki Bożej Fatimskiej, a obiektem kultu był obraz przedstawiający objawienia Matki Bożej trzem pastuszkom z Fatimy. W 1961 roku biskup Fatimy przekazał kardynałowi Wyszyńskiemu figurę Matki Bożej Fatimskiej, która trafiła do Zakopanego. 21 października 1987 roku została ona ukoronowana przez papieża Jana Pawła II na placu Św. Piotra w Rzymie.

Krzeptówki
Krzeptówki


W Parku przy Sanktuarium umieszczono ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę pod Krokwią 6 czerwca 1997 roku. Obok niego w 2004 roku odsłonięto pomnik ukazujący Jana Pawła II w towarzystwie osobistego sekretarza, następnie metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza.

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
ul. Krzeptówki 14, Zakopane
tel. 18/ 206-64-20
kustosz@smbf.pl
www.smbf.pl

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022