Rzeźby niedźwiedzi na Jaworzynie Krynickiej, mokunka

Rzeźby niedźwiedzi na Jaworzynie Krynickiej

(4.4 głosów: 10)

Popularne niedźwiadki na Jaworzynie Krynickiej to dwie postaci niedźwiedzi brunatnych, które jeszcze przed około pięćdziesięciu laty zamieszkiwały okolice Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. Niestety Popradzki Park Krajobrazowy utworzono przed 30 laty, może, gdyby powstał wcześniej, nadal pomieszkiwałyby tu niedźwiedzie.Niedźwiedzie znajdują się tuż obok górnej stacji Kolejki na Jaworzynę Krynicką. Chyba nie ma dziecka i dorosłego turysty, który by nie zrobił sobie z nimi fotki. Misie są głaskane i dosiadane. czasem trzeba odczekać sporą chwilę aby zrobić z nimi zdjęcie. To fajna ciekawostka turystyczna.

Rzeźby niedźwiadków
szczyt Jaworzyny KrynickiejKrynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krynica Zdrój
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
rzeźby
49°25'3N, 20°53'45E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021