Rzeka Kacza , mokunka

Rzeka Kacza

(4.2 głosów: 6)

Malownicza, choć niewielka rzeczka Kacza wypływa z mokradeł, w okolicy kaszubskiej wsi Bojno. Mimo, iż jej długość to zaledwie 15 kilometrów, jest to zarazem najdłuższy ciek wodny w Gdyni. Przepływając przez dzielnice Mały Kack oraz Orłowo, tworzy swoistą enklawę przyrodniczą.Najpiękniejsza, najbardziej widowiskowa jej cześć to ta, która płynie wąziutkim, wysokim wąwozem około 50-60 metrowym, przez teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Malowniczo uchodzi do morza w okolicy orłowskiego molo i skweru im. Antoniego Suchanka.

Tuż przy Orłowskiej Tawernie rzeczka oddzielona jest od stolików stojących na zwenątrz niewielką barierką. Bowiem jej wody płyną zaledwie dwa, trzy metry od nich a przy ujściu rzeczka się rozszerza.Rzeka Kacza
ujscie koło ul. Anny Waligóry, Gdynia Orłowo

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Jeziora i plaże
Normalna
rzeki
54°28'52N, 18°33'47E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021