Rynek w Dzierżoniowie to główny plac miasta, całkiem sporych rozmiarów w porównaniu z innymi miastami Dolnego Ślaska. W jego centralnej części stoi Ratusz - siedziba władz miejskich i Miejskiej Biblioteki Publicznej.Wokół Rynku ulokowały się piękne, nawet 4-kondygnacyjne kamienice, zadbane i odnowione. Plac zdobią też ławeczki, kwiaty w klombach oraz zabytkowy barokowy pomnik Św. Nepomucena.Z Rynku w Dzierżoniowie niedaleko jest do innych zabytków miasta - murów obronnych, wieży ciśnień czy synagogi.

Rynek
Dzierżoniów

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020