Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie

Ruiny kościoła dominikańskiego w Toruniu

(4.2 głosów: 10)
Oceń i napisz opinię

Znajdujące się pomiędzy ul. Dominikańską i Zaułkiem Prosowym w Toruniu ruiny to pozostałości dominikańskiego kościoła Św. Mikołaja. Dominikanie zostali sprowadzeni do Torunia w 1263 roku. Po kasacie zakonu dominikanów przez władze pruskie, kościół przeznaczono na magazyn, a w 1834 roku go rozebrano. Była to największa budowla Nowego Miasta w Toruniu.Dziś na placu możemy oglądać zarys przyziemia kościoła z widocznym jego rozplanowaniem: trójbocznie zamkniętym prezbiterium, nawami, kaplicami bocznymi i krużgankami. 

Przyziemie kościoła dominikańskiego
ul. Dominikańska, Toruń
 Pierwotny autor treści: Barbara Michalewska

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Toruń
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
ruiny
53°0'45N, 18°36'25E
08 lipiec 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację