Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rowerowy Szlak Czarownic

Rowerowy Szlak Czarownic

Rowerowy Szlak Czarownic to ciekawy projekt pogranicza polsko-czeskiego. Bardzo interesująca Ścieżka Rowerowa wykorzystuje jedną z ponurych legend XVII-wiecznego księstwa nyskiego.Ścieżka rowerowa pogranicza wskazuje najciekawsze miejsca związane z "polowaniem na czarownice". Gwarantuje ona podróż magiczną, pełną tajemniczości, mroku, intryg i zagadek.  Początek trasy to Zlate Hory w Czechach, a po polskiej stronie szlak rowerowy obejmuje takie miasta jak Głuchołazy, Nysa, Otmuchów czy Paczków. Trasa jak przystało na Szlak Czarownic kończy się przed zabytkowym paczkowskim Domem Kata.

Na Szlaku Czarownic znajduje się sporo tablic informacyjnych oraz map z zaznaczonymi i opisanymi miejscami prawdziwych, lecz także tych owianych legendą wydarzeń z przeszłości.

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020