Rezerwat Zadni Gaj
ul. Turystyczna i ul. Zadni Gaj, Cisownica

49°42'20" N, 18°44'21" E

Rezerwat przyrody "Zadni Gaj" znajduje się na terenie miejscowości Cisownica, w gminie Goleszów, w Beskidzie Śląskim. Utworzono go w 1957 roku. Rezerwat Zadni Gaj położony jest na północny wschód od  pasma Czantorii, na stokach wzgórza Zagoj, na Pogórzu Cieszyńskim. Chroni się tutaj głównie stanowisko cisa pospolitego, zachowanego w stanie naturalnym.Wiek cisów w "Zadnim Gaju" określa się na 300-600 lat. W rezerwacie rośnie też buczyna karpacka i zakwita wawrzynek wilcze łyko. Rezerwat "Zadni Gaj" znajduje się tuż obok dawnego schroniska "Pod Tułem".

Cisownica noclegi

Cisownica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021