Rezerwat Zadni Gaj, Danuta

Rezerwat Zadni Gaj w Cisownicy

(4.8 głosów: 4)

Rezerwat przyrody "Zadni Gaj" znajduje się na terenie miejscowości Cisownica, w gminie Goleszów, w Beskidzie Śląskim. Utworzono go w 1957 roku. Rezerwat Zadni Gaj położony jest na północny wschód od  pasma Czantorii, na stokach wzgórza Zagoj, na Pogórzu Cieszyńskim. Chroni się tutaj głównie stanowisko cisa pospolitego, zachowanego w stanie naturalnym.Wiek cisów w "Zadnim Gaju" określa się na 300-600 lat. W rezerwacie rośnie też buczyna karpacka i zakwita wawrzynek wilcze łyko. Rezerwat "Zadni Gaj" znajduje się tuż obok dawnego schroniska "Pod Tułem".

Adres

Rezerwat Zadni Gaj
ul. Turystyczna i ul. Zadni Gaj, Cisownica

GPS: 49°42'20N, 18°44'21E

Cisownica noclegi

Cisownica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Cisownica Beskid Śląski
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
49°42'20N, 18°44'21E
18 listopad 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację