Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°29'18" N, 16°53'45" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rezerwat Meteoryt Morasko powstał w okolicy wsi Morasko (obecnie część Poznania) dla ochrony miejsca spadku i kraterów uderzeniowych po upadku w tym miejscu meteorytu.Odnaleziony tu meteoryt w 1914 roku należy do grupy meteorytów żelaznych, a datowanie wykazało, że meteoryt ten spadł pomiędzy 2700 a 4100 rokiem p.n.e. W 2012 roku wydobyto tu kolejny fragment tego meteorytu, ważący 300 kg ze zwietrzeliną, a  261 kg po jej oczyszczeniu. To największe takie znalezisko w Polsce!

Rezerwat MORASKO
Rezerwat MORASKO

Rezerwat Meteoryt Morasko
ul. Meteorytowa, Poznań

Rezerwat MORASKO Rezerwat MORASKO Rezerwat MORASKO Rezerwat MORASKO Rezerwat MORASKO Rezerwat Meteoryt Morasko w Poznaniu Rezerwat MORASKO

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Szulej Zapaleniec 657 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-29 na

Mało efektowny ale z bardzo fajnym klimatem. Szczególnie, że w okolicy jest bardzo dużo nietoperzy :) Idealny na 90 minutową wyprawę pieszą lub półgodzinną rowerem. 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020