Radykalny Wierch, Roman Świątkowski

Redykalny Wierch

(4.6 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Redykalny Wierch (1144 m n.p.m.) to szczyt położony w najwyższej grupie pasm górskich Beskidów czyli w Beskidzie Żywieckim. To jedne z najpiękniejszych gór w Polsce.

Redykalny Wierch znajduje się w paśmie gór Lipowskiego Wierchu i Romanki. Na stoku szczytu widoczne są dwie polany z piękną panoramą na otaczające góry oraz Halę Redykalną i Halę Skórzacką. Hala Redykalna ze względu na piękne widoki jest lubiana przez turystów, którzy często zatrzymują się na niej, aby odpocząć. Tutaj rozkoszują się przepiękną panoramą gór.

Radykalny Wierch, Roman Świątkowski
Radykalny Wierch, Roman Świątkowski


Dojście na Redykalny Wierch

- Szlak żółty, z Rajczy, 3h

- Szlak niebieski, z Rajczy na Halę Cukierniczą, następnie szlak czarny 3h 40minut- Szlak zielony, z Milówki do Schroniska PTTK na Hali Boraczej, następnie szlak czarny 3h 10minut

- Szlak niebieski, z Żabnicy do Schroniska PTTK na Hali Boraczej, następnie szlak czarny 3h 10minut- Szlak żółty, ze schroniska PTTK na Rysiance, 1h 20minut

Węgierska Górka noclegi

Węgierska Górka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Beskid Żywiecki Węgierska Górka Żabnica
Normalna
punkty widokowe szczyty szczyty beskidzkie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

MARIO
Widoki z przepiękną panoramą gór, gdzie można wypocząć przed następną wyprawą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022