Redykalny Wierch (1144 m n.p.m.) to szczyt położony w najwyższej grupie pasm górskich Beskidów czyli w Beskidzie Żywieckim. To jedne z najpiękniejszych gór w Polsce.Redykalny Wierch znajduje się w paśmie gór Lipowskiego Wierchu i Romanki. Na stoku szczytu widoczne są dwie polany z piękną panoramą na otaczające góry oraz Halę Redykalną i Halę Skórzacką. Hala Redykalna ze względu na piękne widoki jest lubiana przez turystów, którzy często zatrzymują się na niej, aby odpocząć. Tutaj rozkoszują się przepiękną panoramą gór.

Radykalny Wierch
Radykalny Wierch

Dojście na Redykalny Wierch

- Szlak żółty, z Rajczy, 3h

- Szlak niebieski, z Rajczy na Halę Cukierniczą, następnie szlak czarny 3h 40minut- Szlak zielony, z Milówki do Schroniska PTTK na Hali Boraczej, następnie szlak czarny 3h 10minut

- Szlak niebieski, z Żabnicy do Schroniska PTTK na Hali Boraczej, następnie szlak czarny 3h 10minut- Szlak żółty, ze schroniska PTTK na Rysiance, 1h 20minut

Węgierska Górka noclegi

Węgierska Górka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
MARIO Domator 11 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-06-27 na
Widoki z przepiękną panoramą gór, gdzie można wypocząć przed następną wyprawą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021