Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ratusz w Piszu na Mazurach prawdopodobnie istniał już w XVII wieku. Obecny neogotycki, monumentalny Ratusz w Piszu powstał w 1900 roku w miejscu dawnego, rozebranego budynku. Zachwyca swą urodą.Ciekawostką jest, że wybudowano go za francuskie pieniądze, po wygranej wojnie francusko-pruskiej, trwającej niecały rok w obu krajach. Miało to miejsce po podpisaniu porozumienia pokojowego w 1871 roku.

W Ratuszu na Rynku dziś mieszczą się Muzeum Ziemi Piskiej, Urząd Stanu Cywilnego oraz Starostwo Powiatowe.

Ratusz - Muzeum Ziemi Piskiej
pl. Daszyńskiego, PiszPisz noclegi

Pisz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020