widok z Rakonia, nad północną granią wyłaniają się Bobrowiec i Kominiarski Wierch, Maciej A

Rakoń w Tatrach

(4.8 głosów: 27)

Rakoń (1879 m n.p.m.) to niezbyt wybitny szczyt graniczny w Tatrach Zachodnich. Ten łagodny trawiasty wierzchołek znajduje się w pięknej widokowo, bocznej północnej grani Wołowca, wznosząc się ponad dolinami: Chochołowską, Rohacką i Łataną. Piękne widoki na okoliczne szczyty Tatr Zachodnich, otoczenie Dolin Chochołowskiej, Jarząbczej oraz Rohackiej po Słowackiej stronie.Dojście na Rakoń

- szlak niebieski, z Grzesia, 1 h 10 minut, 1 h z powrotem,
- szlak niebieski, z Wołowca 30 minut, 35 minut z powrotem,
- szlak zielony i końcówka niebieskim, z Doliny Chochołowskiej, 2 h 25 minut, 1 h 55 minut z powrotem,

widok z Rakonia, daleki wgląd na szczyty Tatr Zachodnich, Maciej A
widok z Rakonia, daleki wgląd na szczyty Tatr Zachodnich, Maciej A
Rakoń widziany z Wołowca, Maciej A

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
punkty widokowe szczyty
49°12'58N, 19°45'30E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021