Przeprawa promowa w Wierzbie, Joanna

Przeprawa promowa w Wierzbie

(4.6 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

We wsi Wierzba ma Mazurach, niedaleko Mikołajek, znajduje się jedyny czynny prom na wodach jezior mazurskich. Jest to prom linowy, pasażersko - samochodowy łączący dwa brzegi Jeziora Bełdany. Pokonuje odległość 360 m w ciągu kilkunastu minut. Trasa przeprawy promowej przecina szlak żeglugi z Rucianego-Nidy do Mikołajek.

Przeprawa stanowi nie tylko ciekawą atrakcję turystyczną. Pozwala też znacznie skrócić drogę na trasie Mikołajki - Popielno. Prom nie kursuje przy silnym wietrze.Kursy: latem co godzinę 11.00-17.40 (17.50 od strony Mikołajek)
Bilety: samochód osobowy z kierowcą 10 zł, pasażerowie i piesi 3 zł, rowerzyści 8 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–17:40
  • wtorek: 11:00–17:40
  • środa: 11:00–17:40
  • czwartek: 11:00–17:40
  • piątek: 11:00–17:40
  • sobota: 11:00–17:40
  • niedziela: 11:00–17:40

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022