Przemkowski Park Krajobrazowy na Dolnym Śląsku położony jest na południe od Przemkowa, nad rzeką Szprotawą, pomiędzy Lubinem i Żaganiem. Park powstał w 1997 roku, a jego siedziba znajduje się w Piotrowicach.Najwyższy punkt w Parku to Wydma koło Wilkocina czyli Góra Pasternik (187,4 m n.p.m.). Ochroną objęte są tutaj krajobrazy - doliny z wydmami oraz staroglacjalny z morenami. Ponadto chroni się tutaj wiele rzadkich gatunków roślin. Najstarsze drzewa w Parku to pomniki przyrody - dąb Chrobry koło Piotrowic oraz dąb Wernyhora w miejscowości Wierzbowa.

Po Przemkowskim Parku Krajobrazowym prowadzą dwie ścieżki przyrodnicze, dodatkowo wydzielono tu cztery rezerwaty.

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021