Przełęcz Świnicka w Tatrach, Magdalena

Przełęcz Świnicka w Tatrach

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Przełęcz Świnicka w Tatrach położona jest na wysokości 2051 m n.p.m., na granicy polsko-słowackiej, w części Tatr Wysokich. W 1902 roku planowano tutaj wybudowanie kolejki zębatej, która miała dowozić do Świnickiej Przełęcz i Przełęczy Liliowe, jednak miłośnicy przyrody zablokowali te pomysły. W latach 1890-1924 stał tutaj niewielki schron dla turystów chcących odpocząć lub zostawić ciężki bagaż przed zdobyciem Świnicy. Tutaj jedli obiad przy ognisku (gałęzie kosodrzewiny na ognisko wynosili przewodnicy).

Roztacza się stąd widok na Zieloną Dolinę Gąsienicową i stawy gąsienicowe po polskiej stronie oraz na Dolinę Walentkową po słowackiej. Znajduje się pomiędzy Pośrednią Turnią i Świnicą. Tutaj góry zyskują już charakter wysokogórski, brak trawiastych grzbietów, zaczynają się głazy i rumowiska, łańcuchy i ekspozycje.Szlaki na Świnicką Przełęcz

Na Świnicką Przełęcz możemy dostać się do strony Hali Gąsienicowej czarnym szlakiem w 2 godziny, pokonując 3,5 km i 561 m przewyższenia w górę. Szlak jest wąski i dość stromy. Parametry szlaku zostały podane od Schroniska Murowaniec w jedną stronę.

Stąd możemy udać się czerwonym szlakiem na Kasprowy Wierch oraz na Świnicę i kontynuować te szlaki dalej grzbietami i graniami, pamiętając, że wchodząc na Świnicę wkraczamy już na teren Orlej Perci, gdzie warunki robią się coraz trudniejsze więc niech nie myli łatwość dotarcia do Przełęczy i 50 minut do szczytu Świnicy, ponieważ w dalszych partiach szlak robi się stromy, a w połowie drogi zaczynają się łańcuchy na trudnym i ekspozycyjnym terenie.

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tatry
Normalna
punkty widokowe przełęcze
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022