Zagłosuj na nas!
Przełęcz Świnicka w Tatrach, Magdalena

Przełęcz Świnicka w Tatrach

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Przełęcz Świnicka w Tatrach położona jest na wysokości 2051 m n.p.m., na granicy polsko-słowackiej, w części Tatr Wysokich. W 1902 roku planowano tutaj wybudowanie kolejki zębatej, która miała dowozić do Świnickiej Przełęcz i Przełęczy Liliowe, jednak miłośnicy przyrody zablokowali te pomysły. W latach 1890-1924 stał tutaj niewielki schron dla turystów chcących odpocząć lub zostawić ciężki bagaż przed zdobyciem Świnicy. Tutaj jedli obiad przy ognisku (gałęzie kosodrzewiny na ognisko wynosili przewodnicy).


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Roztacza się stąd widok na Zieloną Dolinę Gąsienicową i stawy gąsienicowe po polskiej stronie oraz na Dolinę Walentkową po słowackiej. Znajduje się pomiędzy Pośrednią Turnią i Świnicą. Tutaj góry zyskują już charakter wysokogórski, brak trawiastych grzbietów, zaczynają się głazy i rumowiska, łańcuchy i ekspozycje.

Szlaki na Świnicką Przełęcz

Na Świnicką Przełęcz możemy dostać się do strony Hali Gąsienicowej czarnym szlakiem w 2 godziny, pokonując 3,5 km i 561 m przewyższenia w górę. Szlak jest wąski i dość stromy. Parametry szlaku zostały podane od Schroniska Murowaniec w jedną stronę.Stąd możemy udać się czerwonym szlakiem na Kasprowy Wierch oraz na Świnicę i kontynuować te szlaki dalej grzbietami i graniami, pamiętając, że wchodząc na Świnicę wkraczamy już na teren Orlej Perci, gdzie warunki robią się coraz trudniejsze więc niech nie myli łatwość dotarcia do Przełęczy i 50 minut do szczytu Świnicy, ponieważ w dalszych partiach szlak robi się stromy, a w połowie drogi zaczynają się łańcuchy na trudnym i ekspozycyjnym terenie.

Przełęcz Świnicka w Tatrach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Tatr wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
punkty widokowe przełęcze
49°13'15N, 20°0'14E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021