Przełęcz Krzyżne w Tatrach, Maciej A

Przełęcz Krzyżne w Tatrach

(5 głosów: 5)

Krzyżne to szeroka przełęcz w Tatrach Wysokich, o wysokości 2112 m n.p.m. Znajduje się ona w bocznej odnodze grani Tatr, pomiędzy Doliną Roztoki i Pańszczycy.Przełęcz Krzyżne stanowi jeden z punktów końcowych najwspanialszego szlaku w Tatrach - Orlej Perci, jest to również doskonały punkt widokowy na Dolinę 5 Stawów Polskich, oraz wschodnią część Tatr. Przez tą przełęcz wiedzie dogodne przejście do Doliny 5 Stawów Polskich z Hali Gąsienicowej.

Przełęcz Krzyżne w Tatrach, Maciej A
Przełęcz Krzyżne w Tatrach, Maciej A

Szlaki na Krzyżne

- szlak żółty z Doliny 5 Stawów Polskich, 2 h, w dół 1 h 30 minut- szlak żółty z Doliny Pańszczyca, 1 h 55 minut, w dół 1 h 25 minut

Przełęcz Krzyżne w Tatrach, Maciej A
Przełęcz Krzyżne w Tatrach, Maciej A

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
punkty widokowe przełęcze
49°13'43N, 20°2'50E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021