Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Praszywka Wielka w Beskidzie Żywieckim

Praszywka Wielka w Beskidzie Żywieckim

Praszywka Wielka w Beskidzie Żywieckim to płaski i całkowicie nie zalesiony szczyt znajdujący się na wysokości 1043 m n.p.m. Dzięki takim walorom z wierzchołka roztacza się rozległy widok. Swą dziwną i zaskakującą nazwę zawdzięcza ludności wołoskiej. Nazwa ta wywodzi się od słowa prastis, praszit oznaczające orkę, czyli „Praszywka” to zaorane pole. Dlatego dawniej szczyt pełnił funkcję wypasową owiec, a zbocza były terenami ornymi. Obecnie jest to doskonały punkt widokowy dla wędrujących przez szczyt turystów szlakiem czarnym biegnącym z PKP Sól do schroniska na Przełęczy Przegibek.Rycerka Górna noclegi

Rycerka Górna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020