Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze, Anna Rymarczyk

Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze

(4.6 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze koło Ciechanowa to jedyny pomnik tego polskiego poety, zaliczanego obok Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego do trójcy naszych romantycznych wieszczów narodowych, na terenie całego naszego kraju.

Pomnik odsłonięty został w 1989 roku, w 130 rocznicę śmierci Zygmunta Krasińskiego, na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.Lokalizacja pomnika, którego autorem jest Mieczysław Welter nie jest przypadkowa, ponieważ istniejąca tutaj posiadłość w XVIII i XIX wieku była własnością rodu Krasińskich, a w 1843 roku stała się formalnie prezentem ślubnym dla poety i jego żony - Elizy z Branickich.

Pomnik Zygmunta Krasińskiego
ul. Zygmunta Krasińskiego, OpinogóraGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Booking.com
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
52°54'23N, 20°42'57E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021