Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze, Anna Rymarczyk

Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze

(4.6 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf

Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze koło Ciechanowa to jedyny pomnik tego polskiego poety, zaliczanego obok Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego do trójcy naszych romantycznych wieszczów narodowych, na terenie całego naszego kraju.Pomnik odsłonięty został w 1989 roku, w 130 rocznicę śmierci Zygmunta Krasińskiego, na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Lokalizacja pomnika, którego autorem jest Mieczysław Welter nie jest przypadkowa, ponieważ istniejąca tutaj posiadłość w XVIII i XIX wieku była własnością rodu Krasińskich, a w 1843 roku stała się formalnie prezentem ślubnym dla poety i jego żony - Elizy z Branickich.Pomnik Zygmunta Krasińskiego
ul. Zygmunta Krasińskiego, Opinogóra

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
52°54'23N, 20°42'57E
30 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację