Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze

Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze
Pomniki i rzeźby
pomniki
Normalna
Mazowieckie
2015-09-30
2020-01-28 13:46
52°54'23" N, 20°42'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze koło Ciechanowa to jedyny pomnik tego polskiego poety, zaliczanego obok Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego do trójcy naszych romantycznych wieszczów narodowych, na terenie całego naszego kraju.Pomnik odsłonięty został w 1989 roku, w 130 rocznicę śmierci Zygmunta Krasińskiego, na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Lokalizacja pomnika, którego autorem jest Mieczysław Welter nie jest przypadkowa, ponieważ istniejąca tutaj posiadłość w XVIII i XIX wieku była własnością rodu Krasińskich, a w 1843 roku stała się formalnie prezentem ślubnym dla poety i jego żony - Elizy z Branickich.

Pomnik Zygmunta Krasińskiego
ul. Zygmunta Krasińskiego, OpinogóraBooking.com
Avatar użytkownika
Anna Rymarczyk Krajtroter 5005 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021