Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik 15 Pułku Ułanów Poznańskich
ul. Ludgardy, Poznań

52°24'29" N, 16°55'50" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik 15 Pułku Ułanów Poznańskich w Poznaniu znajduje się przy ulicy Ludgardy, na rogu z ul. Paderewskiego, niedaleko obecnie odbudowywanego Zamku Królewskiego Przemysła. Pomnik Ułana ma formę kolumny i upamiętnia żołnierzy 15 Pułku Ułanów Poznańskich, walczących m.in. z bolszewikami w 1920 roku oraz w 1939 roku w ramach Armii Poznań.Pomnik Ułana miał stanąć przy koszarach ułanów na ul. Grunwaldzkiej, gdzie obecnie mieści się City Park, ale Poznaniacy chcieli, aby pomnik znajdował się w bardziej ogólnodostępnym miejscu. W uroczystości odsłonięcia pomnika wzięli udział Kazimierz Sosnkowski oraz Władysław Anders. Pod pomnikiem 15 Pułku Ułanów odbywają się uroczystości patriotyczne i imprezy historyczne, np. Dni Ułana.

Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp.
Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp.
 

Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp. Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp. Pomnik Ułanów w Poznaniu

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020