Pomnik 15 Pułku Ułanów Poznańskich
ul. Ludgardy, Poznań

52°24'29" N, 16°55'50" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik 15 Pułku Ułanów Poznańskich w Poznaniu znajduje się przy ulicy Ludgardy, na rogu z ul. Paderewskiego, niedaleko obecnie odbudowywanego Zamku Królewskiego Przemysła. Pomnik Ułana ma formę kolumny i upamiętnia żołnierzy 15 Pułku Ułanów Poznańskich, walczących m.in. z bolszewikami w 1920 roku oraz w 1939 roku w ramach Armii Poznań.Pomnik Ułana miał stanąć przy koszarach ułanów na ul. Grunwaldzkiej, gdzie obecnie mieści się City Park, ale Poznaniacy chcieli, aby pomnik znajdował się w bardziej ogólnodostępnym miejscu. W uroczystości odsłonięcia pomnika wzięli udział Kazimierz Sosnkowski oraz Władysław Anders. Pod pomnikiem 15 Pułku Ułanów odbywają się uroczystości patriotyczne i imprezy historyczne, np. Dni Ułana.

Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp. 

Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp. Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp. Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp.
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020