Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Pomnik Ułanów w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pomnik Ułanów w Poznaniu

(4.1 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pomnik 15 Pułku Ułanów Poznańskich w Poznaniu znajduje się przy ulicy Ludgardy, na rogu z ul. Paderewskiego, niedaleko obecnie odbudowywanego Zamku Królewskiego Przemysła. Pomnik Ułana ma formę kolumny i upamiętnia żołnierzy 15 Pułku Ułanów Poznańskich, walczących m.in. z bolszewikami w 1920 roku oraz w 1939 roku w ramach Armii Poznań.Pomnik Ułana miał stanąć przy koszarach ułanów na ul. Grunwaldzkiej, gdzie obecnie mieści się City Park, ale Poznaniacy chcieli, aby pomnik znajdował się w bardziej ogólnodostępnym miejscu. W uroczystości odsłonięcia pomnika wzięli udział Kazimierz Sosnkowski oraz Władysław Anders. Pod pomnikiem 15 Pułku Ułanów odbywają się uroczystości patriotyczne i imprezy historyczne, np. Dni Ułana.

Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp. , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp. , Barsolis Karol Turysta Kulturowy Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp. , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Poznan pomnik pulku Ulanów wlkp. , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Pomnik 15 Pułku Ułanów Poznańskich
ul. Ludgardy, Poznań

GPS: 52°24'29N, 16°55'50E

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki kolumny
52°24'29N, 16°55'50E
05 styczeń 2020
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację