Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°21'6" N, 18°39'12" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wykonany z brązu pomnik Świętopełka II Wielkiego - księcia gdańskiego w latach 1227-66 znajduje się w Gdańsku, w Parku Świętopełka, pomiędzy ulicami Szeroką, Groblą II, Świętojańską i Złotników.Pomnik odsłonięty został w sierpniu 2010 roku, z okazji 750-lecia Jarmarku Dominikańskiego. Autorem projektu był gdański rzeźbiarz Wawrzyniec Samp. Mierząca 2,8 m wysokości rzeźba przedstawia odzianego w pelerynę księcia z tarczą i mieczem, trzymającego w ręku akt nadania Gdańskowi praw miejskich. Na cokole pomnika widnieje napis w języku kaszubskim: "Zrzeszonëch naju nicht nie złómie", co po polsku oznacza "Zrzeszonych nikt nas nie złamie".Pomnik Świętopełka II Wielkiego
ul. Świętojańska, Gdańsk

Pierwotny autor treści: Piotr

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020