Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej w Warszawie

Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej w Warszawie

Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej znajduje się na warszawskiej Pradze, na tyłach Praskiej Katedry, na rogu ulic Floriańskiej i Kłopotowskiego.Rzeźba Andrzeja Renesa ufundowana została w 2005 roku przez arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. Honoruje wszystkie kapele podwórkowe chodzące i śpiewające po praskich podwórkach, w okresie międzywojennym.W składzie tej kapeli widać: skrzypka, akordeonistę, bandżonistę, bębniarza i gitarzystę. Akordeonista opiera nogę na głośniku, z którego po wysłaniu smsa na nr 7141 słychać charakterystyczne dla prawostronnej przedwojennej Warszawy piosenki.

Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej
ul. Floriańska, Warszawa
 

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Rymarczyk Krajtroter 5005 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121215 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020