Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W Łowiczu znajdują się dwa pomniki upamiętniające powstanców z 1863 roku. W roku upadku powstania styczniowego skazano na śmierć wielu uczestników walki o niepodległość. Pierwszymi ofiarami publicznych egzekucji w Łowiczu byli wzięci do niewoli pod Bolimowem - Wincenty Bunszus i Adolf Szoppe.Pamięć straconych uczczono postawieniem kapliczki w miejscu ich pochówku (dawna ul. Na Kostce, dziś Powstańców 1863). Drugi pomnik ku czci powstańców znajduje się na Nowym Rynku. Powstał w 1933 roku, w 70-tą rocznicę Powstania Styczniowego.Stoi on w miejscu kaźni Adolfa Szoppego, niegdyś w tym miejscu stała szubienica. Na głazie umieszczono tablicę z tekstem: „Miejsce stracenia powstańców 1863. Ku uczczeniu pamięci straconych z rąk zbirów moskiewskich kamień ten w 70-tą rocznicę powstania kładzie: Społeczeństwo łowickie 1933”.

Pomnik stracenia powstańcw 1863
Plac Nowy Rynek, Łowicz

Łowicz noclegi

Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020