Pomnik Ofiar Grudnia w Gdyni

Pomnik Ofiar Grudnia w Gdyni

(4.1 głosów: 31)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Charakterystyczny Pomnik Ofiar Grudnia 70 powstał w Gdyni, by uczcić "czarny czwartek" w grudniu 1970 roku. Wtedy to do idących do pracy stoczniowców ówczesna milicja i wojsko otworzyło ogień z broni maszynowej. Zginęło wówczas wiele osób, a jeszcze więcej zostało ciężko rannych. Pomnik Ofiar Grudnia 70 zwany też pomnikiem masakry grudniowej stoi przy Alei Piłsudskiego, drugi pomnik upamiętniający te wydarzenia stoi nieopodal przystanku SKM Gdynia Stocznia. Oba symbolizują ofiary poniesione przez ludność Gdyni dla uzyskania wolności. To miejsce, które wymaga chwili zadumy nad nie zawsze łatwą historią ostatniego 50-lecia. Historią, w której Polak strzelał do Polaka.

Pomnik Ofiar Grudnia w Gdyni, toja1358
Pomnik Ofiar Grudnia w Gdyni, toja1358

Pomnik Ofiar Grudnia 70
Al. Piłsudskiego, Al. Solidarności, GdyniaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
54°31'41N, 18°31'5E
14 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
24 październik 2013 13:32

Dzięki, poprawione 🙂

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację