Na Nowym Rynku w Lesku znajduje się niecodzienny Pomnik Książki. Został odsłonięty w 2008 roku, podczas trzeciej edycji "Bieszczadzkiego lata z książką".Pmysłodawcą pomnika był Bogdan Szymonik - organizator tej imprezy. Autorem pomnika jest artysta rzeźbiarz Andrzej Pityński. Rzeźba wykonana jest z brązu i przedstawia glob ziemski, z którego wyłania się dłoń dorosłej osoby trzymającej otwartą książkę oraz ręka dziecka wyciągnięta w jej stronę.Na książce widnieją dwa cytaty - Cypriana Kamila Norwida „Nie miecz, nie tarcz bronią języka lecz arcydzieła” oraz Tomasza Manna „Dzisiejsze książki są jutrzejszymi czynami”.

Pomnik Książki
Nowy Rynek, Lesko

Lesko noclegi

Lesko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117961 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
perlator Wędrowiec 134 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-02-02 na

Pomniczek nie pomnik

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020