Pomnik książki w Lesku, Danusia

Pomnik książki w Lesku

(3.2 głosów: 12)

Na Nowym Rynku w Lesku znajduje się niecodzienny Pomnik Książki. Został odsłonięty w 2008 roku, podczas trzeciej edycji "Bieszczadzkiego lata z książką".Pmysłodawcą pomnika był Bogdan Szymonik - organizator tej imprezy. Autorem pomnika jest artysta rzeźbiarz Andrzej Pityński. Rzeźba wykonana jest z brązu i przedstawia glob ziemski, z którego wyłania się dłoń dorosłej osoby trzymającej otwartą książkę oraz ręka dziecka wyciągnięta w jej stronę.

Na książce widnieją dwa cytaty - Cypriana Kamila Norwida „Nie miecz, nie tarcz bronią języka lecz arcydzieła” oraz Tomasza Manna „Dzisiejsze książki są jutrzejszymi czynami”.Pomnik Książki
Nowy Rynek, Lesko

Lesko noclegi

Lesko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Lesko
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
49°28'11N, 22°19'45E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

perlator

Pomniczek nie pomnik

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021