Pomnik Karin Stanek w Bytomiu, mirosław

Pomnik Karin Stanek w Bytomiu

(5 głosów: 1)

Obok Bytomskiego Centrum Kultury odsłonięto w 2013 roku rzeźbę piosenkarki Karin Stanek - królowej polskiego big-beatu. Karin była wokalistką zespołu Czerwono-Czarni i śpiewała takie hity jak "Malowana la la", "Jedziemy autostopem", czy "Chłopiec z gitarą".Karin Stanek mieszkała w Bytomiu, stąd Bytomianki, a dokładniej Liga Kobiet Nieobojętnych w Bytomiu ufundowała pomnik słynnej piosenkarce lat 60. XX wieku. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej, a przedstawia dziewczęcą Karin, z charakterystyczną fryzurą oraz gitarą w rękach. Pomnik stanął na placu już wcześniej nazwanym jej imieniem.

Rzeźba Karin Stanek
pl. Karin Stanek, BytomBytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bytom
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
50°21'7N, 18°55'42E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021