Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Pomnik hrabiego Roberta de Plelo w Gdańsku, Danusia

Pomnik hrabiego Roberta de Plelo w Gdańsku

(4 głosów: 5)

Pomnik hrabiego Roberta de Plelo od 2014 roku stoi w pobliżu twierdzy Wisłoujście, w Gdańsku. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, ponieważ w jego pobliżu 35-letni hrabia poległ broniąc honoru Francji podczas odsieczy Gdańska w 1734 roku.Hrabia Robert de Plelo był francuskim wojskowym i dyplomatą - ambasadorem w Kopenhadze w latach 1729-34. Jego śmierć stała się symbolem przyjaźni polsko-francuskiej. Podczas próby przedarcia się wojsk francuskich idących z pomocą Polakom i królowi Stanisławowi chroniącemu się przed Rosjanami w oblężonym Gdańsku, poległo około 100 Francuzów. Zwłoki 35-letniego hrabiego zabalsamowano w Twierdzy Wisłoujście i odesłano do Francji. Po latach zapomnienia doczekał się upamiętnienia swojego poświęcenia.

Pomnik hrabiego Roberta de Plelo
ul. Stara Twierdza, Gdańsk

 Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
54°23'36N, 18°40'41E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację