Pomnik Georga Jacoba Steenke w Buczyńcu

Pomnik Georga Jacoba Steenke w Buczyńcu

Pomnik poświęcony Georgowi Jacobowi Steenke znajduje się w Buczyńcu przy pochylni na Kanale Elbląskim. Jest to prosty obelisk upamiętniający twórcę Kanału Elbląskiego. Ustawiono go w 1872 roku, gdy zakończono budowę Kanału. Po II wojnie światowej wiele lat przeleżał w magazynie, zanim wrócił na swoje miejsce. Napis na pomniku w trzech językach: niderlandzkim, polskim i niemieckim głosi „Budowniczemu Kanału Elbląskiego królewskiemu radcy budowlanemu Steenke w 50-lecie pracy 15 VII 1872 w dowód trwałego uznania wdzięczni rolnicy”.Pomnik Georga Steenke
Pochylnia Buczyniec

Warmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Villa Varmia

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021