Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Bohater narodowy Polski i Węgier - generał Józef Bem urodził się w Tarnowie. Dla upamiętnienia tego znanego w świecie tarnowianina, ufundowano mu tutaj pomnik.Pomnik generała Józefa Bema znajduje się przy ulicy Wałowej, blisko starego miasta na niewielkim skwerku, który nazwany jest również jego imieniem.Pomnik naturalnej wielkości przedstawia generała Bema z szablą, jakby właśnie szykował się do walki. General Bem na pomniku stoi w cieniu dorodnych płaczących wierzb. Pomnik Bema wzniesiony został w 1983 roku. Wokół na skwerku ustawione są ławeczki, to częste miejsce spacerowe Tarnowian.

Pomnik gen. Józefa Bema
ul. Wałowa 47, Tarnów

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020