Ulica Półwiejska w Poznaniu to deptak prowadzący od słynnego Starego Browaru w Poznaniu na Stary Rynek. Przy tej uliczce stoją secesyjne kamienice zabytkowe pamiętające minione wieki.Ulica Półwiejska jest typową ulicą handlową, co ciekawe, zamkniętą dla ruchu kołowego, dlatego pełni rolę przyjemnego deptaku, po którym chętnie wędrują mieszkańcy i turyści z całego świata. Na początku ulicy znajduje się słynny browar, a na końcu pomnik Starego Marycha z rowerem.Nazwa wzięła się od miejscowości Półwieś, która tutaj znajdowała się w czasach średniowiecza. 

Deptak
ulica Półwiejska, Poznań
 

 Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020