Podziemia Rynku w Krakowie

Podziemia Rynku w Krakowie

(4.6 głosów: 108)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na Starym Rynku w Krakowie, dosłownie pod płytą główną, znajduje się najnowszy Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Podziemia Rynku, który został udostępniony do zwiedzania w postaci podziemnej trasy turystycznej w 2010 roku.Eurohit

To cudowne, multimedialne muzeum zostało w 2014 roku, w 10-lecie przynależności Polski do Unii Europejskiej, wybrane przez Krakowian Eurohitem czyli najlepszą inwestycją unijną w mieście i nic w tym dziwnego, Podziemia Rynku to fantastyczne miejsce, które przenosi w odległy świat średniowiecza i przekazuje historię Krakowa w sposób bardzo ciekawy, tak więc nie tylko dorośli, ale nawet dzieci wychodzą stąd zachwycone.

Podziemia Rynku w Krakowie
Podziemia Rynku w Krakowie

Podziemny Kraków

Podziemia Rynku to swoisty, niezwykły rezerwat reliktów najstaszych budowli świeckich, kamiennych dróg, drewnianych krawężników, wodociągów i murów miejskich w Krakowie.Na wystawach podziemnej trasy zgromadzono też liczne eksponaty związane z kupiectwem i mieszczaństwem. To swoista podróż w odległą przeszłość, ale najbardziej fascynujące jest to, że tej podróży towarzyszy zwiedzającym nowoczesna, zaawansowana technika komputerowa i holograficzna wzmacniająca wrażenia i atmosferę Krakowa sprzed 700 lat, kiedy jeszcze o takiej technologii nawet nie śniło się ludziom.

Podziemia Rynku w Krakowie
znaleziska archeologiczne
Makieta Krakowa - znajduje się dosłownie pod nową fontanną na Rynku

Historia odkryć

Badania archeologiczne krakowskiego Rynku Głównego rozpoczęły się latem 2005 roku i planowano je zakończyć po 6 miesiącach, ale skala odkryć była tak wielka i cenna, że ostatecznie prowadzono je 5 lat. Nic w tym dziwnego, wszak kryje się tu 1000 lat historii miasta.Efekty badań i wiele znalezisk prezentowane są na podziemnej trasie turystycznej, która nie tylko obrazuje niezwykle ciekawą historię Krakowa, ale uzmysławia ścisłe związki pomiędzy średniowiecznym Krakowem a innymi ówczesnymi ośrodkami europejskimi.

Podziemia Rynku
Rynek Główny 1, Kraków
tel. 12/ 426-50-60
info@mhk.pl
www.podziemiarynku.com
Godziny zwiedzania: codziennie 10.00-20.00 (wt do 16.00, IV-X sr-nd do 22.00), w pierwszy wtorek m-ca nieczynne
Bilety: normalny 19 zł, ulgowy 16 zł, dzieci do lat 5 gratis (bilety lepiej rezerwować online), we wtorki wstęp wolny (konieczna wcześniejsza rezerwacja).

Pochówek
Podziemia Rynku w Krakowie
Podziemia Rynku w Krakowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 10:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°3'43N, 19°56'16E
30 marzec 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Adrian
03 maj 2016 09:59

Ciekawe miejsce, można się dużo dowiedzieć jak żyli ludzie, w ogóle zostało to przedstawione w bardzo ciekawy i multimedialny sposób przedstawiony.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację