Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°3'43" N, 19°56'16" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 10:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

Na Starym Rynku w Krakowie, dosłownie pod płytą główną, znajduje się najnowszy Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Podziemia Rynku, który został udostępniony do zwiedzania w postaci podziemnej trasy turystycznej w 2010 roku.Eurohit

To cudowne, multimedialne muzeum zostało w 2014 roku, w 10-lecie przynależności Polski do Unii Europejskiej, wybrane przez Krakowian Eurohitem czyli najlepszą inwestycją unijną w mieście i nic w tym dziwnego, Podziemia Rynku to fantastyczne miejsce, które przenosi w odległy świat średniowiecza i przekazuje historię Krakowa w sposób bardzo ciekawy, tak więc nie tylko dorośli, ale nawet dzieci wychodzą stąd zachwycone.

Podziemia Rynku w Krakowie
Podziemia Rynku w Krakowie

Podziemny Kraków

Podziemia Rynku to swoisty, niezwykły rezerwat reliktów najstaszych budowli świeckich, kamiennych dróg, drewnianych krawężników, wodociągów i murów miejskich w Krakowie.

Na wystawach podziemnej trasy zgromadzono też liczne eksponaty związane z kupiectwem i mieszczaństwem. To swoista podróż w odległą przeszłość, ale najbardziej fascynujące jest to, że tej podróży towarzyszy zwiedzającym nowoczesna, zaawansowana technika komputerowa i holograficzna wzmacniająca wrażenia i atmosferę Krakowa sprzed 700 lat, kiedy jeszcze o takiej technologii nawet nie śniło się ludziom.

Podziemia Rynku w Krakowie
Podziemia Rynku w Krakowie
znaleziska archeologiczne


Historia odkryć

Badania archeologiczne krakowskiego Rynku Głównego rozpoczęły się latem 2005 roku i planowano je zakończyć po 6 miesiącach, ale skala odkryć była tak wielka i cenna, że ostatecznie prowadzono je 5 lat. Nic w tym dziwnego, wszak kryje się tu 1000 lat historii miasta.

Efekty badań i wiele znalezisk prezentowane są na podziemnej trasie turystycznej, która nie tylko obrazuje niezwykle ciekawą historię Krakowa, ale uzmysławia ścisłe związki pomiędzy średniowiecznym Krakowem a innymi ówczesnymi ośrodkami europejskimi.

Makieta Krakowa - znajduje się dosłownie pod nową fontanną na Rynku
Makieta Krakowa - znajduje się dosłownie pod nową fontanną na Rynku


Podziemia Rynku
Rynek Główny 1, Kraków
tel. 12/ 426-50-60
info@mhk.pl
www.podziemiarynku.com
Godziny zwiedzania: codziennie 10.00-20.00 (wt do 16.00, IV-X sr-nd do 22.00), w pierwszy wtorek m-ca nieczynne
Bilety: normalny 19 zł, ulgowy 16 zł, dzieci do lat 5 gratis (bilety lepiej rezerwować online), we wtorki wstęp wolny (konieczna wcześniejsza rezerwacja).

Pochówek Podziemia Rynku w Krakowie Podziemia Rynku w Krakowie

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Adrian Domator 14 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-03 na

Ciekawe miejsce, można się dużo dowiedzieć jak żyli ludzie, w ogóle zostało to przedstawione w bardzo ciekawy i multimedialny sposób przedstawiony.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020