Plaża nad Jeziorem Durowskim, Wągrowiec

Miejskie kąpielisko w Wągrowcu zlokalizowane jest w centrum miasta, nad brzegiem Jeziora Durowskiego, przy ul. Kościuszki.Atrakcje na plaży

Plaża w Wągrowcu to idealne miejsce dla amatorów kąpieli i rekreacji nad wodą. Przy plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów. Jezioro Durowskie jest ulubionym akwenem miłośników żagli, a dzięki sieci jezior i rzek z nim połączonych wyprawa kajakiem dostarczy niezapomnianych emocji, porcji energii oraz wielu wrażeń.Od czerwca do września czynna jest tu wypożyczalnia sprzętu wodnego - kajaków, rowerów wodnych oraz łódek. Istnieje też możliwość przepłynięcia jeziora stateczkiem "Elizabeth". Plaża jest pięknie zagospodarowana, a poza sezonem jest idealnym miejscem spacerów i np. nordic walking.

Kapielisko Miejskie
ul. Kościuszki, Wągrowiec

Avatar użytkownika
Wągrowiec 5210 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111427 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

52°48'56" N, 17°12'3" E
Wielkopolskie
2017-02-21
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą