Plac Wolności w Poznaniu to spory obszar w centrum miasta - miejsce symboliczne i historyczne dla całej Wielkopolski i oczywiście Poznania.To tutaj spotykają się władze samorządowe podczas rocznic i uroczystości, to tutaj w 1918 roku podczas pobytu Ignacego Paderewskiego Poznaniacy chwycili za broń by walczyć z zaborcą niemieckim. To tutaj przysięgę złożyli powstańcy wielkopolscy w celu wyrzucenia zaborców z Wielkopolski.

Plac Wolnosci

Przy placu znajdują się gmachy i liczne zabytki, m.in. Biblioteka Raczyńskich, Muzeum Narodowe, historyczny Hotel Bazar, Księgarnia Św. Wojciecha oraz Fontanna.

Plac Wolności
Poznań

Plac Wolności w Poznaniu
Plac Wolnosci
Plac Wolnosci
Plac Wolności Plac Wolności Plac Wolności Plac Wolności Plac Wolności Plac Wolności Plac Wolności Plac Wolności Plac Wolności Plac Wolności Plac Wolności

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1122729 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020