Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Plac Pamięci Powstania Styczniowego w Kruszynie, Magdalena

Plac Pamięci Powstania Styczniowego w Kruszynie

(5 głosów: 3)

W Kruszynie leżącej na północ od Częstochowy walki powstańcze miały miejsce 29 sierpnia 1963 roku. Około 100 osób zostało wówczas rannych, inni trafili do niewoli, wypuszczeni później po zwolnieniu dwóch carskich żołnierzy przez gen. Taczanowskiego, który dowodził oddziałem. Na placu upamiętniono również inne wydarzenie, tzw. krwawy poniedziałek 4 września 1945 roku, kiedy wstępujące wojska hitlerowskie wymordowały mieszkańców Kruszyny. Stąd pomnik na placu jest dwuczęściowy, a pomiędzy dwiema tablicami postawiono obelisk zwieńczony dwoma orłami.

Plac Pamięci Powstania Styczniowego
ul. Kmicica, KruszynaBooking.com
Rynki, place i deptaki
Mniej istotna
place
50°58'2N, 19°16'46E
08 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację