Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pensjonat Patria w Krynicy Zdroju

Pensjonat Patria w Krynicy Zdroju

Ogromny pensjonat Patria w Krynicy-Zdroju, wybudowany w okresie międzywojennym, to obecnie sanatorium o niezmienionej nazwie. Jego pierwszym właścicielem był światowej sławy tenor - Jan Kiepura. Pomieszkiwał w niej bywając ze swą przyjaciółką Martą Egert w tym malowniczym kurorcie. Budynek jak na owe czasy był ultranowoczesny, czterokondygnacyjny, z windą i balkonami od frontowej strony.Wnętrze pensjonatu do dziś robi wrażenie - marmurowe schody, ogromna sala z fortepianem pełniąca dziś funkcję jadalni. Niestety lata świetności Patria ma już zdecydowanie za sobą. Nie mniej jednak warto tu wstąpić będąc w Krynicy. Na elewacji budynku jest umieszczona tablica pamiątkowa opowiadająca o historii Patrii, wspominająca Jana Kiepurę. Warto dodać, iż nazwa Patria to łacińskie tłumaczeniem słowa ojczyzna.

Sanatorium Patria
Kazimierza Pułaskiego 35, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020