Pensjonat Patria w Krynicy Zdroju, mokunka

Pensjonat Patria w Krynicy Zdroju

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ogromny pensjonat Patria w Krynicy-Zdroju, wybudowany w okresie międzywojennym, to obecnie sanatorium o niezmienionej nazwie. Jego pierwszym właścicielem był światowej sławy tenor - Jan Kiepura. Pomieszkiwał w niej bywając ze swą przyjaciółką Martą Egert w tym malowniczym kurorcie. Budynek jak na owe czasy był ultranowoczesny, czterokondygnacyjny, z windą i balkonami od frontowej strony.

Wnętrze pensjonatu do dziś robi wrażenie - marmurowe schody, ogromna sala z fortepianem pełniąca dziś funkcję jadalni. Niestety lata świetności Patria ma już zdecydowanie za sobą. Nie mniej jednak warto tu wstąpić będąc w Krynicy. Na elewacji budynku jest umieszczona tablica pamiątkowa opowiadająca o historii Patrii, wspominająca Jana Kiepurę. Warto dodać, iż nazwa Patria to łacińskie tłumaczeniem słowa ojczyzna.Sanatorium Patria
Kazimierza Pułaskiego 35, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022