Park Zielona w Dąbrowie Górniczej, Roman Świątkowski

Park Zielona w Dąbrowie Górniczej

(4.8 głosów: 17)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Zielona w Dąbrowie Górniczej położony jest nieopodal Jeziora Pogoria III, z dala od centrum miasta, co jest atutem tego miejsca. Park usytuowany jest nad brzegiem rzeki Czarna Przemsza i jest chętnie odwiedzany przez spacerowiczów.Park Zielona jest spokojnym miejscem, doskonałym na wypoczynek, czekają tu liczne atrakcje jak fontanna, staw z przyległym placem zabaw dla najmłodszych, boiska do siatkówki i nie tylko. Park oferuje również wiele tras rowerowych oraz ścieżki poprowadzone w cieniu wysokich drzew dla spacerowiczów czy dla nordic-walking. W tym malowniczym parku znajduje się Centrum Sportów Letnich „Park Zielona”, które daje możliwość latem aktywnego wypoczynku na łonie przyrody.

Park Zielona w Dąbrowie Górniczej, Roman Świątkowski
Park Zielona w Dąbrowie Górniczej, Roman Świątkowski

Ciekawostką tego parku jest to, że w latach 60-tych XX wieku znajdowało się tu wiele innych atrakcji, których w obecnych czasach już nie ma jak np. Mini ZOO z niedźwiedziami brunatnymi, odkryty basen pływacki lub przystań kajakowa na rzeką Czarna Przemsza.Park Zielona
ul. Letnia, Dąbrowa Górnicza

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Dąbrowa Górnicza noclegi

Dąbrowa Górnicza to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dąbrowa Górnicza
Parki miejskie
Normalna
parki
50°20'37N, 19°11'5E
09 listopad 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację