Park Zielona w Dąbrowie Górniczej

Park Zielona w Dąbrowie Górniczej
50°20'37" N, 19°11'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Zielona w Dąbrowie Górniczej położony jest nieopodal Jeziora Pogoria III, z dala od centrum miasta, co jest atutem tego miejsca. Park usytuowany jest nad brzegiem rzeki Czarna Przemsza i jest chętnie odwiedzany przez spacerowiczów.Park Zielona jest spokojnym miejscem, doskonałym na wypoczynek, czekają tu liczne atrakcje jak fontanna, staw z przyległym placem zabaw dla najmłodszych, boiska do siatkówki i nie tylko. Park oferuje również wiele tras rowerowych oraz ścieżki poprowadzone w cieniu wysokich drzew dla spacerowiczów czy dla nordic-walking. W tym malowniczym parku znajduje się Centrum Sportów Letnich „Park Zielona”, które daje możliwość latem aktywnego wypoczynku na łonie przyrody.

Park Zielona w Dąbrowie Górniczej
Park Zielona w Dąbrowie Górniczej

Ciekawostką tego parku jest to, że w latach 60-tych XX wieku znajdowało się tu wiele innych atrakcji, których w obecnych czasach już nie ma jak np. Mini ZOO z niedźwiedziami brunatnymi, odkryty basen pływacki lub przystań kajakowa na rzeką Czarna Przemsza.

Park Zielona
ul. Letnia, Dąbrowa Górnicza

Park Zielona w Dąbrowie Górniczej
Park Zielona w Dąbrowie Górniczej


Dąbrowa Górnicza noclegi

Dąbrowa Górnicza to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70213 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021