51°17'12" N, 22°12'35" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Początki Parku Zdrojowego w Nałęczowie sięgają XVIII wieku, wtedy zaprojektowano go i zaczęto nasadzać rośliny. Jego pomysłodawcą i założycielem był Stanisław Małachowski, toteż nic dziwnego, iż na terenie Parku Zdrojowego mieści się Pałac Małachowskich czyli nałęczowskie sanatorium.W Parku są piękne stawy, alejki, ławeczki. Nie brakuje rzeźb i klombów. Park Zdrojowy, choć leży w centrum uzdrowiska, jest oazą zieleni, ciszy i spokoju. Można tu spotkać łabędzie, dzikie kaczki i prawie oswojone wiewiórki, które chętnie jedzą orzeszki z ręki turystów i kuracjuszy.

Stoją to również piękne Stare Łazienki, Pijalnia wód oraz ciekawe pomniki.

Park Zdrojowy
ul. Kasztanowa, ul. Górskiego, NałęczówNałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021