Park w Nieborowie, Danusia

Park w Nieborowie

(4.4 głosów: 48)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac w Nieborowie otacza rozległy kompleks parkowy. Składa się z dwóch części - parku krajobrazowego zaprojektowanego przez Tylmana z Gameren oraz ogrodu w stylu francuskim wzorowanego na Wersalu.



Ogród francuski

Ogród znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu stanowiąc jego wyjątkową ozdobę. Przez środek ogrodu biegnie aleja lipowa, któa prowadzi od pałacu do tzw. aha, czyli zwężonego prześwitu na końcu alei. Po bokach alei widoczne są imponujące szpalery, a na placu przy pałacu powstał wspaniały dywan kwiatowy i geometryczne gazony z kwietnikami.

Park krajobrazowy

Park krajobrazowy ma kształt litery L i charakter luźnego lasu. Jest też staw i strumień. Rośnie tu unikatowa najmniejsza roślina świata - wolfia bezkorzeniowa. W parku ustawiono rzeźby pochodzące z różnych epok dopełniające krajobrazu.



Park pałacowy
Nieborów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–16:00
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Nieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nieborów
Parki miejskie
Normalna
parki parki pałacowe
52°3'51N, 20°4'15E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021