Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Ogród w Arkadii, Danusia

Park w Arkadii

W 1778 roku Helena Radziwiłłówna - ówczesna właścicielka pałacu w Nieborowie rozpoczęła pracę nad założeniem ogrodu romantycznego w pobliskiej Arkadii. Głównym projektantem ogrodu był Szymon Zug, ten sam, który projektował Starą i Nową Oranżerię w Nieborowie.Nad Parkiem w Arkadii pracowali także Jan Norblin i Aleksander Orłowski. Księżna osobiście bardzo angażowała się w prace nad powstawaniem ogrodu i pracowała nad jego upiększaniem do końca swego życia.

Park w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda
Park w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda

Ogród założono w stylu angielskim, na jego terenie znajduje się wiele ciekawych budowli jak np. Domek Gotycki, Grota Sybilli, Dom Murgrabiego, Świątynia Diany, Akwedukt, Przybytek Acykapłana, Mur z Hermami, teatr, cyrk i inne.Przez park w Arkadii przepływa rzeka Skierniewka, tworząc staw z dwiema wyspami. Park w Arkadii od 1945 roku stanowi oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Zwiedzanie parku jest odpłatne.

Park w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda
Park w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda

Park Romantyczny - Muzeum w Nieborowie i Arkadii
Arkadia
tel. 46/ 838-56-35
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 złPark w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Arkadia noclegi

Arkadia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Marta
10 wrzesień 2017 22:34

Bardzo ładny park

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację