Ogród w Arkadii, Danusia

Park w Arkadii

(4.5 głosów: 58)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W 1778 roku Helena Radziwiłłówna - ówczesna właścicielka pałacu w Nieborowie rozpoczęła pracę nad założeniem ogrodu romantycznego w pobliskiej Arkadii. Głównym projektantem ogrodu był Szymon Zug, ten sam, który projektował Starą i Nową Oranżerię w Nieborowie.Nad Parkiem w Arkadii pracowali także Jan Norblin i Aleksander Orłowski. Księżna osobiście bardzo angażowała się w prace nad powstawaniem ogrodu i pracowała nad jego upiększaniem do końca swego życia.

Park w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda
Park w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda

Ogród założono w stylu angielskim, na jego terenie znajduje się wiele ciekawych budowli jak np. Domek Gotycki, Grota Sybilli, Dom Murgrabiego, Świątynia Diany, Akwedukt, Przybytek Acykapłana, Mur z Hermami, teatr, cyrk i inne.Przez park w Arkadii przepływa rzeka Skierniewka, tworząc staw z dwiema wyspami. Park w Arkadii od 1945 roku stanowi oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Zwiedzanie parku jest odpłatne.

Park w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda
Park w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda

Park Romantyczny - Muzeum w Nieborowie i Arkadii
Arkadia
tel. 46/ 838-56-35
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 złPark w Arkadii fot. Ula Przygoda, Ula Przygoda

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Arkadia noclegi

Arkadia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Arkadia
Parki miejskie
Normalna
parki ogrody
52°5'0N, 20°0'52E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Marta
10 wrzesień 2017 22:34

Bardzo ładny park

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację