Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°35'46" N, 18°14'14" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Miejski w Wejherowie noszący imię Aleksandra Majkowskiego pochodzi z XVIII wieku. Park ma za sobą przeszło dwa wieki historii oraz rewitalizację ze środków unijnych w 2011 roku.Wejherowski Park Miejski reprezentuje styl angielski, stoi tu pałac, w którym oprócz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki mieszczą się sale ślubów USC.

W parku rosną liczne stare drzewa, rozlewają się stawy oraz oczka wodne, a po drewnianych palisadach pną się róże. Zadbany park przypomina o ciekawej historii tego miejsca, która nierozerwalnie połączona jest ze znajdującym się tu pałacem.

Atrakcje w Parku w Wejherowie

Obecnie w Parku Miejskim są dwa nowe place zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa na powietrzu, specjalne stoły do gry w szachy oraz te znacznie większe do ping-ponga. Na największym stawie można pływać rowerami wodnymi, z których każdy wyglada inaczej, są one też w bardzo ciekawej kolorystyce.Na wzgórzu parku mIejskiego, tuż niedaleko obok przejścia do Kalwarii Wejherowskiej usadowiony jest spory amfiteatr. W sezonie odbywają się tam liczne imprezy plenerowe dla mieszkańców i turystów.

Park Miejski
ul. Parkowa, WejherowoWejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Cichutka Zapaleniec 627 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-09-04 na
Park jest przepiękny. Warto odetchnąć od zgiełku w takim miejscu.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020