, mokunka

Park Miejski w Wejherowie

(4.9 głosów: 15)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Miejski w Wejherowie noszący imię Aleksandra Majkowskiego pochodzi z XVIII wieku. Park ma za sobą przeszło dwa wieki historii oraz rewitalizację ze środków unijnych w 2011 roku.Wejherowski Park Miejski reprezentuje styl angielski, stoi tu pałac, w którym oprócz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki mieszczą się sale ślubów USC.

W parku rosną liczne stare drzewa, rozlewają się stawy oraz oczka wodne, a po drewnianych palisadach pną się róże. Zadbany park przypomina o ciekawej historii tego miejsca, która nierozerwalnie połączona jest ze znajdującym się tu pałacem.Atrakcje w Parku w Wejherowie

Obecnie w Parku Miejskim są dwa nowe place zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa na powietrzu, specjalne stoły do gry w szachy oraz te znacznie większe do ping-ponga. Na największym stawie można pływać rowerami wodnymi, z których każdy wyglada inaczej, są one też w bardzo ciekawej kolorystyce.

Na wzgórzu parku mIejskiego, tuż niedaleko obok przejścia do Kalwarii Wejherowskiej usadowiony jest spory amfiteatr. W sezonie odbywają się tam liczne imprezy plenerowe dla mieszkańców i turystów.Park Miejski
ul. Parkowa, Wejherowo

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wejherowo
Parki miejskie
Normalna
parki parki miejskie
54°35'46N, 18°14'14E
14 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Cichutka
04 wrzesień 2020 11:24
Park jest przepiękny. Warto odetchnąć od zgiełku w takim miejscu.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację