, mokunka

Park Miejski w Wejherowie

(4.9 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Miejski w Wejherowie noszący imię Aleksandra Majkowskiego pochodzi z XVIII wieku. Park ma za sobą przeszło dwa wieki historii oraz rewitalizację ze środków unijnych w 2011 roku.

Wejherowski Park Miejski reprezentuje styl angielski, stoi tu pałac, w którym oprócz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki mieszczą się sale ślubów USC.W parku rosną liczne stare drzewa, rozlewają się stawy oraz oczka wodne, a po drewnianych palisadach pną się róże. Zadbany park przypomina o ciekawej historii tego miejsca, która nierozerwalnie połączona jest ze znajdującym się tu pałacem.

Atrakcje w Parku w Wejherowie

Obecnie w Parku Miejskim są dwa nowe place zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa na powietrzu, specjalne stoły do gry w szachy oraz te znacznie większe do ping-ponga. Na największym stawie można pływać rowerami wodnymi, z których każdy wyglada inaczej, są one też w bardzo ciekawej kolorystyce.Na wzgórzu parku mIejskiego, tuż niedaleko obok przejścia do Kalwarii Wejherowskiej usadowiony jest spory amfiteatr. W sezonie odbywają się tam liczne imprezy plenerowe dla mieszkańców i turystów.

Park Miejski
ul. Parkowa, WejherowoGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wejherowo
Normalna
parki parki miejskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Cichutka
Park jest przepiękny. Warto odetchnąć od zgiełku w takim miejscu.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022