Park Krajobrazowy Równi Krupowej w Zakopanem, Magdalena

Park Krajobrazowy Równi Krupowej w Zakopanem

(4.8 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Krajobrazowy Równi Krupowej w Zakopanem to park miejski, a właściwie łąka położona w centrum miasta. Mieści się między ulicami: 3 maja, Sienkiewicza, Nowatorską i Witkiewicza, a ulica Kościuszki dzieli Park na górny i dolny. Myśl powstania parku to koniec XIX wieku. W 1929 roku na Równi wybudowano dwa stadiony. W części południowej mieścił się stadion zimowy, a w części północnej całoroczny. Następnie w części południowej wygospodarowano teren na korty tenisowe, które zimą służyły jako lodowiska.

W 1977 roku utworzono Park Krajobrazowy Równi Krupowej w celu ochrony obszaru naturalnej zieleni i roślinności łąkowej. Nazwa parku pochodzi od nazwiska byłych właścicieli ziem, na których leży - Krupów. Jest poprzecinana siecią alejek spacerowych i wyposażona w liczne ławki, nie ma tu również zakazu urządzania pikników na kocach, co powoduje, że jest to doskonały punkt wypoczynkowy i widokowy na Tatry, przede wszystkim Giewont, Tatry wysokie oraz Gubałówkę po drugiej stronie. Równia Krupowa wpisana jest również na listę zabytków. W pobliżu Urzędu Miasta stoi rzeźba „Orbita” autorstwa Henryka Burzca, nazywana humorystycznie „Uchem Naczelnika Miasta”. W lecie w dolnej części Równi ustawiany jest namiot, w którym odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.Park Krajobrazowy Równi Krupowej
ul. 3 maja, Sienkiewicza, Nowatorska, Witkiewicza, Kościuszki

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022