Park Krajobrazowy Równi Krupowej w Zakopanem, Magdalena

Park Krajobrazowy Równi Krupowej w Zakopanem

(5 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Krajobrazowy Równi Krupowej w Zakopanem to park miejski, a właściwie łąka położona w centrum miasta. Mieści się między ulicami: 3 maja, Sienkiewicza, Nowatorską i Witkiewicza, a ulica Kościuszki dzieli Park na górny i dolny. Myśl powstania parku to koniec XIX wieku. W 1929 roku na Równi wybudowano dwa stadiony. W części południowej mieścił się stadion zimowy, a w części północnej całoroczny. Następnie w części południowej wygospodarowano teren na korty tenisowe, które zimą służyły jako lodowiska.W 1977 roku utworzono Park Krajobrazowy Równi Krupowej w celu ochrony obszaru naturalnej zieleni i roślinności łąkowej. Nazwa parku pochodzi od nazwiska byłych właścicieli ziem, na których leży - Krupów. Jest poprzecinana siecią alejek spacerowych i wyposażona w liczne ławki, nie ma tu również zakazu urządzania pikników na kocach, co powoduje, że jest to doskonały punkt wypoczynkowy i widokowy na Tatry, przede wszystkim Giewont, Tatry wysokie oraz Gubałówkę po drugiej stronie. Równia Krupowa wpisana jest również na listę zabytków. W pobliżu Urzędu Miasta stoi rzeźba „Orbita” autorstwa Henryka Burzca, nazywana humorystycznie „Uchem Naczelnika Miasta”. W lecie w dolnej części Równi ustawiany jest namiot, w którym odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

Park Krajobrazowy Równi Krupowej
ul. 3 maja, Sienkiewicza, Nowatorska, Witkiewicza, KościuszkiGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zakopane
Rekreacja
Normalna
parki
49°17'44N, 19°57'26E
14 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację