Park Krajobrazowy Równi Krupowej w Zakopanem

Park Krajobrazowy Równi Krupowej w Zakopanem
Zakopane
Rekreacja
parki
Normalna
Małopolskie
2019-10-14
2020-01-28 13:46
49°17'44" N, 19°57'26" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Krajobrazowy Równi Krupowej w Zakopanem to park miejski, a właściwie łąka położona w centrum miasta. Mieści się między ulicami: 3 maja, Sienkiewicza, Nowatorską i Witkiewicza, a ulica Kościuszki dzieli Park na górny i dolny. Myśl powstania parku to koniec XIX wieku. W 1929 roku na Równi wybudowano dwa stadiony. W części południowej mieścił się stadion zimowy, a w części północnej całoroczny. Następnie w części południowej wygospodarowano teren na korty tenisowe, które zimą służyły jako lodowiska.W 1977 roku utworzono Park Krajobrazowy Równi Krupowej w celu ochrony obszaru naturalnej zieleni i roślinności łąkowej. Nazwa parku pochodzi od nazwiska byłych właścicieli ziem, na których leży - Krupów. Jest poprzecinana siecią alejek spacerowych i wyposażona w liczne ławki, nie ma tu również zakazu urządzania pikników na kocach, co powoduje, że jest to doskonały punkt wypoczynkowy i widokowy na Tatry, przede wszystkim Giewont, Tatry wysokie oraz Gubałówkę po drugiej stronie. Równia Krupowa wpisana jest również na listę zabytków. W pobliżu Urzędu Miasta stoi rzeźba „Orbita” autorstwa Henryka Burzca, nazywana humorystycznie „Uchem Naczelnika Miasta”. W lecie w dolnej części Równi ustawiany jest namiot, w którym odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

Park Krajobrazowy Równi Krupowej
ul. 3 maja, Sienkiewicza, Nowatorska, Witkiewicza, Kościuszki

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71030 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021