Park Historyczny w Bliźnie

Park Historyczny Blizna utworzono w autentycznym miejscu lokalizacji byłego niemieckiego poligonu wojskowego z okresu II wojny światowej, gdzie odbywały się próby broni rakietowej V1 i V2.Park Historyczny Blizna to takie swoiste Muzeum traktujące o wydarzeniach II wojny światowej wiążące się z miejscowością Blizna.

Atrakcje w Parku Historycznym Blizna

W centralnym miejscu Parku stoi oryginalnej wielkości (14 metrów) makieta rakiety V2, zrekonstruowane baraki obsługi poligonu, a także fragmenty wojskowych umocnień i fortyfikacji. W baraku można też oglądać ekspozycję eksponatów związanych z tamtym okresem, a przede wszystkim pamiątki związane z Aleksandrem Rusinem.Park Historyczny Blizna
Ostrów 225, Blizna
tel. 17/ 745-11-60
bliznianie@wp.pl
www.parkhistorycznyblizna.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte
Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
50°11'19N, 21°36'27E
24 kwiecień 2015
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację