Palenica i Szafranówka, Maciej A

Palenica

(4.3 głosów: 86)

Palenica (722 m n.p.m.) to bardzo popularny szczyt w Małych Pieninach, oddzielony przełęczą Maćkówki od głównego grzbietu.Na szczycie Palenicy znajduje się schronisko "Groń", obiekty gastronomiczne i letnia zjeżdżalnia wózkowa. Działa tu również wypożyczalnia rowerów, którymi można podążyć szlakami aż na Słowację.

Palenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica i Szafranówka, Maciej A

Narciarstwo na Palenicy

Ze Szczawnicy na szczyt Palenicy można dostać się całorocznym wyciągiem krzesełkowym zarządzanym przez Polskie Koleje Linowe. Na stokach góry znajduje się Stacja Narciarska Palenica z dwiema trasami narciarskimi.Szczyt zwiedzany był już w XIX w przez kuracjuszy szczawnickich, a po oddaniu do dyspozycji turystów kolejki linowej, jest masowo odwiedzany. To świetny punkt widokowy na Pieniny i Beskid Sądecki. Po północnej stronie Palenicy znajdują się jeszcze dwa niższe wierzchołki - Groń (687 m n.p.m.) i Niżny Groń (605 m n.p.m.).

Palenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica i Szafranówka, Maciej A

Szlaki na Palenicę

- szlak żółty ze SzczawnicyPalenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica, Wojtek
Palenica, Wojtek
Palenica, Wojtek
Palenica - wyciąg ze Szczawnicy, Wojtek

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°25'8N, 20°28'35E
07 luty 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dariusz żólkowski
04 kwiecień 2021 20:14
Wjazd kolejką krzesełkową uroczy! Palenica tłoczna a trasa na Szafranówkę prosta i bez problemów. Widoki urocze.
turystka
28 styczeń 2018 14:35

Bardzo ładna i delikatna trasa

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację