Palenica i Szafranówka, Maciej A

Palenica

(4.4 głosów: 88)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Palenica (722 m n.p.m.) to bardzo popularny szczyt w Małych Pieninach, oddzielony przełęczą Maćkówki od głównego grzbietu.Na szczycie Palenicy znajduje się schronisko "Groń", obiekty gastronomiczne i letnia zjeżdżalnia wózkowa. Działa tu również wypożyczalnia rowerów, którymi można podążyć szlakami aż na Słowację.

Palenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica i Szafranówka, Maciej A

Narciarstwo na Palenicy

Ze Szczawnicy na szczyt Palenicy można dostać się całorocznym wyciągiem krzesełkowym zarządzanym przez Polskie Koleje Linowe. Na stokach góry znajduje się Stacja Narciarska Palenica z dwiema trasami narciarskimi.Szczyt zwiedzany był już w XIX w przez kuracjuszy szczawnickich, a po oddaniu do dyspozycji turystów kolejki linowej, jest masowo odwiedzany. To świetny punkt widokowy na Pieniny i Beskid Sądecki. Po północnej stronie Palenicy znajdują się jeszcze dwa niższe wierzchołki - Groń (687 m n.p.m.) i Niżny Groń (605 m n.p.m.).

Palenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica i Szafranówka, Maciej A

Szlaki na Palenicę

- szlak żółty ze SzczawnicyPalenica na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Pienin wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Palenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica i Szafranówka, Maciej A
Palenica, Wojtek
Palenica, Wojtek
Palenica, Wojtek
Palenica - wyciąg ze Szczawnicy, Wojtek
49°25'8N, 20°28'35E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dariusz żólkowski
Wjazd kolejką krzesełkową uroczy! Palenica tłoczna a trasa na Szafranówkę prosta i bez problemów. Widoki urocze.
turystka

Bardzo ładna i delikatna trasa

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021