Pałac w Chorzenicach, Magdalena

Pałac w Chorzenicach

(4.7 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf

Chorzenice położone są na dawnej drodze do Radomska, kilka kilometrów na północ od Częstochowy. Pałac w Chorzenicach mieści się natomiast przy ulicy Głównej, w parku. Historia pałacu jest związana z rodziną Reszków, którzy kupili tutaj dobra na początku XX wieku. Po śmierci ojca właścicielką Chorzenic stała się Janina Reszke, która w 1922 roku wyszła za mąż za pułkownika Adama Nieniewskiego. Pod koniec lat 30-tych XX wiekku wybudował on w Chorzenicach pałacyk.

Pałac był już wówczas wyposażony w instalację wodno-kanalizacyjną oraz w centralne ogrzewanie. W czasie II wojny światowej Niemcy urządzili w pałacu posterunek żandarmerii, który zasłynął ze swojego bestialstwa i w którym zginęło ponad 3000 tysiące Polaków i Żydów, co zostało upamiętnione tabliczką na budynku.Po wojnie obiekt zaadaptowano na dom dziecka. Budynek pierwotnie był jednokondygnacyjny obecnie kondygnacje są dwie o dziewięciu osiach z płaskim dachem z attyką. W centralnej części znajduje się filarowy ganek. W otoczeniu parkowym możemy zaobserwować pozostałości po dawnym założeniu parkowym.

Pałac Reszków
ul. Główna 53, ChorzeniceGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com
Pałace i dworki
Normalna
pałace
50°54'7N, 19°18'8E
08 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację