Pałac w Chorzenicach, Magdalena

Pałac w Chorzenicach

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Chorzenice położone są na dawnej drodze do Radomska, kilka kilometrów na północ od Częstochowy. Pałac w Chorzenicach mieści się natomiast przy ulicy Głównej, w parku. 

Historia pałacu jest związana z rodziną Reszków, którzy kupili tutaj dobra na początku XX wieku. Po śmierci ojca właścicielką Chorzenic stała się Janina Reszke, która w 1922 roku wyszła za mąż za pułkownika Adama Nieniewskiego. Pod koniec lat 30-tych XX wiekku wybudował on w Chorzenicach pałacyk.Pałac był już wówczas wyposażony w instalację wodno-kanalizacyjną oraz w centralne ogrzewanie. W czasie II wojny światowej Niemcy urządzili w pałacu posterunek żandarmerii, który zasłynął ze swojego bestialstwa i w którym zginęło ponad 3000 tysiące Polaków i Żydów, co zostało upamiętnione tabliczką na budynku.

Po wojnie obiekt zaadaptowano na dom dziecka. Budynek pierwotnie był jednokondygnacyjny obecnie kondygnacje są dwie o dziewięciu osiach z płaskim dachem z attyką. W centralnej części znajduje się filarowy ganek. W otoczeniu parkowym możemy zaobserwować pozostałości po dawnym założeniu parkowym.

Pałac Reszków
ul. Główna 53, Chorzenice

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022